Ayak Kokusuna Doğal Yöntemler

Ayak Kokusuna Doğal Yöntemler

Aldığımız ayakkabıların kalitesine göre veya genetiksel olarak yaşadığımız en büyük sorunlardan birisi de ayak kokusudur. Ayak kokusuna birden çok doğal yöntem ile çözüm bulunmaktadır.

 

 

  • Kabartma Tozu: Kabartma tozunu 1 litrelik suya boşaltıp 10 dakika dinlendirmelisiniz. Daha sonra beklemiş olan bu suda ayaklarınızı yaklaşık olarak 30 dakika bekletmeniz gerekmektedir. Bu işlemin sık sık tekrarlanması halinde ayak kokusunda azalma hissedilecektir.
  • Sirkeli Su: 8 bardak suyu bir kovaya boşaltmalısınız. İçerisinde de yaklaşık olarak 2 çorba kaşığı sirke koymalısınız. Ayaklarınızı bu suda bekletmeniz durumunda kısa süre sonra sirke gücünü fark ettirecektir.
  • Adaçayı: Adaçayı birçok yöntemde kullanılan doğanın şifalı bitkileri arasında bulunmaktadır. B bitki sayesinde kısa sürede ayak kokusundan kurtulmanız muhtemeldir. Ayaklarınızı koyacağınız suyun içerisine bir miktar ada çayı eklemelisiniz. Bu karışım ile sadece kokuyu değil ayaklardaki mantarlarında kısa süre içerisinde değiştiğine şahit olacaksınız.
  • Lavanta Yağı : 1 litre suyun içerisine yaklaşık olarak 1 çay kaçığı lavanta yağı eklemelisiniz. Lavanta yağı karışımı ile kokulara ve mantarlara veda etme fırsatını yakalayacaksınız. Bu karışım ile 2 gün ayaklarınızı yıkamanız durumunda sağlıklı ayaklara da sahip olabileceksiniz.
  • Siyah Çay : Siyah çay ayakta koku yapan bakterileri öldürmede en etkili yöntemlerden birisidir. 2 bardak çay ile suyu karıştırmanız durumunda her gün ayaklarınızı yıkadığınızda sağlıklı ayaklara kavuşacaksınız

Bu yöntemler sayesinde ayak kokusu ciddi oranda kaybolacaktır. Ancak bu yöntemlere rağmen devam ediyorsa uzman doktor tarafından destek almalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.