Cilt Kızarıklığı İçin Maske Tarifi

Cilt Kızarıklığı İçin Maske Tarifi

Cilt Kızarıklığı İçin Maske Tarifi

Cilt kızarıklığı sık sık yaşadığımız bir cilt sorunudur, özellikle kadınlar da bu sorun daha çok yaşanmaktadır. Hassas olan ciltler, hormonlara bağlı oluşan, stresli geçen bir döneme denk gelen kızarıklar ve alınan bazı besinlere ve baharatlar sonucu oluşan kızarıklar ama en çok hassas ciltler de ki bu sorun sık sık tekrar etmektedir.

Ciltte ki kızarıkları ortadan kaldırmak için yapmanız gereken birkaç maske tarifi ile bu sorunuzda kurtulabilirsiniz.
Domates maskesi, bir adet domates, bir yemek kaşığı limon suyu, bir yemek kaşığı yulaf .

cilt-kizarikliklari

red-face-skin

Bir adet domatesi kabuklarını soyuyoruz ve rendeliyoruz iyice ardın da bir yemek kaşığı limonu ve yulafı ekliyoruz. Bir kase de iyice karıştırıyoruz ve yüzümüze uyguluyoruz 10-15 dakika kadar bekleniyoruz ardın da ılık su ile yıkıyoruz.

Bunu hafta da bir defa ve 3 uygulama kadar yapıyoruz. Ayrıca domatesin besleyici özelliğinden dolayı cildin yenilenmesini sağlar ve cilde parlaklık verir kızarıklığı alır.

Bir yemek kaşığı limon suyu ve bir adet yumurta bir kase de iyice karıştırıyoruz ve yüzümüze uyguluyoruz. 15 dakika kadar bekleyip ılık su ile yıkıyoruz. Haftada iki defa bunu yapın ve iyi sonuç almak için iki hafta bu maskeyi uygulayın.

red-skin-face

cilt-kizarmasi

Yumurta ve limon suyu derinin kendini yenilenmesini sağlar ciltte ki oluşan lekeleri kırışıkları da alır ve ciltteki kızarıklığı hızla alır.

Gül yağı, bir çay kaşığı kadar gül yağını hafta da 3 defa cildinize düzenli olarak uygulayın ve uygularken masaj yapın cildinize nüfus etmesini sağlayın gül yağı yerine gül suyu da aynı oran da yarar sağlar cildinize. Ciltte ki kızarıklıkları hızla alır cilde doğal rengini verir.

Cildi sakinleştirme özelliği vardır. soğuk su ile cildinizi her sabah yıkayın soğuk su cilt için oldukça yararlıdır ve ciltte ki kızarıklık için hızla sonuç verir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.