Diş Beyazlatmada Doğal Yöntemler

Diş Beyazlatmada Doğal Yöntemler

Gülüşünüzün en önemli göstergesi dişlerinizdir. Hem estetik açıdan hem de sağlık açısından dişler oldukça önem arz etmektedir. Bu sebeple dişlerimiz yediğimiz yiyeceklerden içtiğimiz çaylara kahvelere kadar birçok etkenden dolayı sararmaktadır. Beyaz bir diş, güzel bir gülüş herkesin hayal ettiği özelliklerdendir. Dişlerimizin daha beyaz görünmesi için doğal yöntemler vardır. Bu yöntemler;

  • Karbonat: Bir miktar karbonatı biraz su ile karıştırdığınızda yumuşak bir kıvam aldıktan sonra diş fırçası ile macun gibi dişlerinizi fırçalayınız. Bol su ile duruladıktan sonra bu işlemi günlük olarak uyguladığınız da kısa bir süre sonra beyazladığını göreceksiniz.
  • Mucizevi Çilek : Çilek doğada bulunan ve en sevilen meyvelerden bir tanesidir. Ayrıca çilekleri küçük bir şekilde ezip dişlerinizi fırçaladığınızda da dişlerinizde beyazlama göreceksiniz.
  • Adaçayı ve Tarçın İkilisi : Doğada bulunan mucizevi olan ikili diş beyazlatmada da oldukça etkilidir.  Bu ikiliyi dişlerinizde kullandığınız da ve haftada 3 kez tekrarladığınızda oldukça beyazlık etkisi yaratacaktır.
  • Sofra Tuzu: Sofralarımızda bulunan tuzlar, diş macununun üzerine bir miktar döküldüğünde etkisini gösterecek ve dişlerinizi beyazlatacaktır.
  • Gliserinin Gücü: Gliserin antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bu nedenle dişlerinizi hem beyazlatacak hem de daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Bakterileri öldürme etkisinin olduğu gliserin diş etleri içinde oldukça sağlıklı bir şeydir.

Dişlerinizin bu yöntemler ile kısa sürede daha beyaz bir görünüme sahip olmasıyla en güzel gülüşlere ve dişlere sahip olabileceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.