Doğal Cilt Temizleme Yöntemleri

Doğal Cilt Temizleme Yöntemleri

Cildimiz önem göstermemiz gerek değerli şeyimizdir. Tüm kusurlarından arınmış pürüzsüz bir cilt herkesin hayalini süsler peki bu cilde nasıl ulaşabiliriz?

Cildimizin pürüzsüz ve parlak görünmesi için öncelikle su tüketiminin arttırılması gerekir. %75’i su olan vücudumuza günde en az 2,5 litre su girmesi gerekmektedir. Su tüketimi ne kadar artarsa değişim o kadar olumlu yönde olacaktır. Cildin doğal ve temiz görünmesinin bir diğer yolu ise makyaj öncesi ve sonrası cildi güzelce temizlemektedir. En önemli şeylerden birisi ise makyajlı bir ciltle yatağa girmemektir. Uyku sırası boyunca ciltte bulunana makyaj gözeneklere hücum ederek daha fazla tıkanmalarını sağlayacaktır.

Cildi temizlemek için pek çok farklı temizleme ürünü mevcuttur. Fakat cildinizle kimyasal ürünleri buluşturmak istemiyorsanız bunun içinde pek çok yöntem mevcuttur. İlk olarak ihtiyacımız olan şey bebek şampuanı, hindistan cevizi yağı ve su. Bu malzemeleri eşit ölçülerle karıştırarak pompalı bir şişeye aktarmanız oldukça kolay. Yatmadan önce makyajınızı temizlemek için bu karışım alerjilere ve kızarıklıklara karşı savaşacaktır. Çok pratik olan bu yöntem kullanıcılar tarafından tam puan almıştır.

Bir diğer doğal cilt temizleme yöntemi ise Türk kahvesinden geçer. İki ölçü kahve, bir ölçü tuz ve bir miktar zeytinyağının karıştırılması ile doğal bir peeling elde etmiş olursunuz. Bu karışımı nazikçe cildinize uygulayıp, 15-20 dakika bekledikten sonra yavaş hareketlerle ovalayarak ılık suyla yıkamak yeterli olacaktır. Unutmayın bu gözenek temizleyici peelingi uyguladıktan sonra cildinize mutlaka bir tonik uygulamanız gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.