Enerji Veren 4 Besin

Enerji Veren 4 Besin

Badem

Badem içerisinde bulundurduğu , karbonhidrat , doymammış yağ ,çinko ve vitamin içeriğiyle , tükettiğiniz besinleri enejiye dönüştüren öğeler içerisinde diyet listesine bulunabilecek ara öğün atıştırmalıklarının en gözde olanıdır. Yetersiz miktarda B vitamini tüketimi yorgunluk , konsantrasyon düşüklüğüne neden olmaktadır. Bu nedenle magnezyum ve yüksek miktarda B vitamini içerek badem tüketildiği zaman enerjyi arttıran besinler arasında bulunduğu için , kendizi yorgun hissetiğiniz zaman iyi bir ara öğün atıştırması olabilir. Fazla kalorili oluğu için tüketilmesine dikkat edilmesi gerekmektedir , 10-15 tane badem yeterli olacaktır.

Patlamış Mısır

Akşamları televizyon karşında tüketilecek olan patlamış mısır , zengin bir karbonhidrat kaynağıdır. Mısırda bulunan B5 vitamini , tükettiğimiz besinler ile aldığımız karbonhidrat , protein ve yağı vücutta metoboize ederrek , enerji üretimini destekler. Patlamış mısıra yağ ve tuz eklenmediği zaman , düşük kalorili bir tam tahıl olduğundan sağlıklı bir seçim olacaktır. Baharat ile çeşnilendirdiğiniz mısırı mikrodalga fırında kendize sağlıklı bir ara öğün olarak seçebilirsiniz . 1 su bardağı patlamış mısırın 1 dilim ekmeğe eşit olduğunu unutmamanızı öneririm.

Fıstık Ezmesi

Fıstık ezmesi , yüksek kalorili bir besin olmasına rağmen az tüketilecek bir fıstık ezmesi uzun süreli bir enerji kaynağıdır. İçerdiği sağlıklı yağlar ile uzun süreli tokluk hissi sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Muz

Muz , çözünür lif kaynağı be B vitamini içerdiği için enerjiyi destekleyen besin öğelerini yapısında fazla bir şekilde bulundurur. Muz ile 1 kase yoğurt tüketimi enerji vererek tok tutacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın