Evde Dudak Parlatıcısı Nasıl Yapılır ?

Evde Dudak Parlatıcısı Nasıl Yapılır ?

Evde Dudak Parlatıcısı Nasıl Yapılır yazımız ile dudak parlatıcısı kullanan birçok kadına kolay ve daha sağlıklı parlatıcı yapmayı anlatacağız. Doğal Dudak Parlatıcısı Nasıl Yapılır yazımız ile sizlere doğal malzemeler kullanarak ve daha az maliyet ile dudak parlatıcısı yapmayı öğretmeyi hedefliyoruz. Evde dudak parlatıcısı nasıl yapılır yazımızı okuyarak markalara vereceğiniz yüksek miktarlardaki rakamlar cebinizde kalırken aynı zamanda kimyasal ve zararlı maddeler ile dolu parlatıcılardan uzak durmuş olabilirsiniz. Sizlerin daha fazla vaktini çalmadan yavaş yavaş dudak parlatıcısını nasıl yapacağınızı ve gereken malzemeleri anlatmaya geçelim.

Evde Dudak Parlatıcısı Nasıl Yapılır?

Dudak parlatıcılarını kullanarak dudaklarınız daha parlak ve daha alımlı bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Dudak parlatıcıları bakımlı kadınların olmazsa olmazı olarak gösterilebilir. Fakat dudak parlatıcıları içerisinde birçok zararlı kimyasal maddeyi barındırır ve zamanla dudaklarınızı yıpratır. Peki evinizde bulunan malzemeler ile kendi dudak parlatıcınızı kolayca yapabilirsiniz dersek tepkiniz ne olurdu? İşte evde kolaylıkla doğal dudak parlatıcısı yapabileceğiniz malzemeler.

 

 • İki üç adet böğürtlen
 • Beş on tane nar tanesi
 • İki adet ahududu
 • İki adet çilek
 • Üç yemek kaşığı zeytinyağı (yada Hindistan cevizi yağı kullansanız da olur)

Evde Doğal Dudak Parlatıcısı Hazırlanışı

 1. Geniş bir kase içerisine önceden hazırlamış olduğunuz çilek, böğürtlen, ahududu ve nar tanelerini atın. İçerisine attığınız malzemeleri ise gözle ayırt edilemeyecek hale getirene kadar iyice ezin. Tabi bu süreç içerisinde malzemelerin çöplerini temizlemeyi ve iyice yıkamayı sakın unutmayın.
 2. Kase içerisinde iyice ezilmiş ve karıştırılmış bu malzemeleri 20 saniye son güçte mikrodalganız içerisinde ısıtın. Isıtma işleminden sonra kaseyi çıkartarak karıştırma ve ezme işlemine devam edin. Karıştırma ve ezme işlemi için özel bir gereciniz yok ise tahta kaşık kullanmanızı tavsiye ediyorum.
 3. Sırayla ilk iki işlemi tamamladıktan sonra elde ettiğiniz karışımın içerisine evinizde var ise üç yemek kaşığı doğal zeytinyağı yoksa yine aynı miktarda Hindistan cevizi yağı dökerek karıştırıp ezme işlemine devam edin.
 4. Artık tamamen bir krem veya lapa halini alana kadar karıştırma ve ezme işlemine devam edin. Kıvamının tuttuğunu düşündüğünüz anda ise yine son güçte çalışan mikrodalganız içerisinde kaseyi yerleştirin ve 20 saniye ısıtmaya bırakın.
 5. Isıtma işlemi son bulduktan sonra karışımı mikrodalga içerisinden çıkartarak soğumaya bırakın.

Beş adımı sırası ile tamamladığınız dudak parlatıcınız hazır olacaktır. Parlatıcıyı daha uzun süre kullanabilmeniz adına buzdolabı içerisinde muhafaza etmenizi öneririz. İçerisinde kimyasal maddeler bulunmadığı için oda sıcaklığında uzun süre kalması sonucunda bozulabilir. Karışımı 3-4 günlük süreçler ile hazırlayarak kullanmaya özen gösterin. Evde yaptığınız bu doğal dudak parlatıcısı ile hem daha doğal görünen hem de daha sağlıklı dudaklara sahip olabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Zeliha dedi ki:

  Güzel yazı olmuş teşekkürler.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.