Evde Makyaj Bazı Yapımı

Evde Makyaj Bazı Yapımı

Makyaj yapmak oldukça meşakkatli bir işlem gibi görünse de, makyaj yapımını kolaylaştıracak pek çok ürün mevcuttur. Kolaylıkla makyajımızı yaptıktan sonra gün sıra makyajımızı gün boyu kalıcı hale getirmektedir. Bunun için sabitleyici spreyler kullanmak mümkündür. Bunun yanında makyajın öncesinde kullanılabilecek ürünlerde mevcuttur. Bunlardan bir tanesi ise makyaj bazıdır. Bazlar türüne göre pek çok çeşitlilik gösterir. Cildi aydınlatmaya, gözenekleri kapamaya ve cildi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur. Makyaj öncesi kullanılacak bazlar için çok fazla sayıda markanın ürünleri mevcuttur. Fakat bu ürünler son derece fazla fiyatlarda olabilir. Peki, makyaj bazını evde yapabilmenin mümkünatı yok mudur?

evde makyaj bazı yapımı

doğal makyaj bazı yapımı

 

Elbette ki evde makyaj bazı yapabilmek mümkündür. Doğal Makyaj Bazı için ihtiyacımız olan çok sınırlı bir sayıda malzemeye ihtiyacınız var.

İlk yöntemimiz; günlük olarak kullandığınız bir nemlendirici, fondöten veya bb krem ve bir toz pudra. Bu üç malzeme makyaj bazı hazırlamak için yeterli olacaktır. Temiz bir kabın içine bir ölçü nemlendirici ve nemlendiricinin yarısı kadar fondöten veya bb krem ekliyoruz. Daha sonra da fondötenin tam yarsı kadar toz pudra ekliyoruz. Bu karışımı hiç topak kalmayacak şekilde iyice karıştırmanız gerekmektedir. Karışımı tamamladıktan sonra buzdolabına koyarak dinlenmeye bırakmalısınız. Bir gün sonra dolaptan çıkarıp iyice karıştırarak tekrar dolaba koyarak bir gün daha dinlenmeye bırakmanız gerekmektedir. Bu karışımı her makyajdan önce cildinize uygulayarak makyajınızın daha kalıcı hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

İkinci yöntemimiz için gerekli malzemelerimiz 1 tatlı kaşığı ayva ve elma çekirdeği ve 1 çay bardağı su. Çekirdekleri 5-6 dakika kaynattıktan sonra bir kaba koyarak 4-5 gün bekletin.

Jöle kıvamında olan doğal makyaj bazını parmaklarınızla cildinize uygulayın. Kuruduktan sonra makyajınızı yapabilirsiniz. Makyajınız kalıcı olacak ve cildiniz beslenecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. filiz dedi ki:

    evde doğal makyaj bazı yazınızı çok beğendim.

  2. Selma dedi ki:

    Makyaj bazına o kadar para vermeye gerek yok. Basit şekilde hazırlayabiliyoruz

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.