Evde Yapılan Yüz Maskeleri

Evde Yapılan Yüz Maskeleri

Evde Yapılan Yüz Maskeleri

Cildiniz sizi temsil eden en önemli parçanızdır, özellikle yüz en çok yıpranandır. Cilde zarar veren sigara içimi ve sigara içilen ortam da ki dumanlar, stres, makyaj ürünleri, kullanılan yanlış kremler, yüz de oluşan cilt lekeleri, sivilceler, kuru cilt tipi, yağlı cilt tipi bu sorunlar yüzde kendini sorun olarak göstermekte kişinin olduğun da daha yaşlı göstermesine neden olmaktadır. Bu sorunlara çare bulmak için uzmanların da önerdiği bitkisel, doğal ev de kendiniz kolayca hazırlayabileceğiniz yüz maskeleriyle cildinize gelen zararları ortadan kaldıracaksınız. Bu maskeler en çok yararlı olan maskeleri size tarifini ve uygulamasını vereceğiz.

Gül yağı, cildi yeniler, ciltte ki kuruluğu, pullanmayı alır, kırışıkları hızla giderir özellikle siyah noktalar ve sivilceler için mükemmel sonuç verir. Gece yatmadan önce parmak uçlarınıza birkaç damla gül yağı alın ve yüzünüze uygulayın bu uygulamayı 3 gün de bir yapın. Cilt sorununuz ortadan kalkıncaya kadar devam edebilirsiniz.
Bal, bize mucize olarak sunulan bal her türlü sağlık sorunu iyi geldiği gibi cilt sorunu için mükemmel sonuç verir. Yüz maskesi olarak hafta da üç defa uyguladığınız takdirde tüm cilt sorunlarınız ortadan kalkacaktır. Bir tatlı kaşığı balı yüzünüze uygulayın masaj yaparak uygulayın ardında 30 dakika kadar yüzünüz de bekletin ardın da ılık su ile yıkayın.

enpratikbilgiler.com

enpratikbilgiler.com

 

Zeytinyağı, gece yatmadan önce bir çay kaşığı zeytinyağı yüzünüze uygulayın bunu haftada 3 defa yapın cildiniz de yenilenme, siyah noktalar zamanla geçecek, ciltte ki kuruluğu alacak yağ dengesini sağlayacaktır.
Salatalık bir adet salatalığı rendeleyin ve suyunu alın pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. ciltteki yağ dengesini kontrol altına alır ve sivilce oluşumunu engeller, kırışıklar için oldukça iyi sonuç verir.

Ayrıca Evde Doğal Yüz Bakım Maskesi  yazımızı da okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.