Fondöten ile Kusurları Gizle

Fondöten ile Kusurları Gizle

Makyajın en temel unsuru Fondöten ‘dir. Bakıma önem gittikçe artmaya başlamıştır. Daha çok çeşit çıktıkça algı yükselmiştir. Makyajın temeli Fondöten ‘dir. Bu yüzden fondöten seçimi de oldukça önemlidir. Sağlığımız açısından da oldukça önemli olduğunu belirtmek isteriz. Fondöten ile kusurları gizle bölümünden yardım alabilirsiniz.

Fondöten Seçimi

Fondöten seçimi kolay bir seçim değildir. Bunun için ilk olarak cildimizi tanımamız gerekir. Cildimizin yağlı mı yağsız mı olduğunu, ten rengimizi ve nem oranımızı, alerjik reaksiyonları bilmemiz gerekmektedir. Daha sonra renk seçimini yapabiliriz. Renk seçme işlemi oldukça zordur aslında. Günümüz de çok yanlış bilinen bu konuyu şöyle açıklıya kavuşturalım. Kadınlar renk seçerken bir ton açık bir renk seçerler. Bu kesinlikle yanlıştır. Bir ton koyu renk seçmenizi öneriyoruz. Çünkü fondöten gün için de vücudumuzla ten uyumu sağlamaktadır. Ayrıca ten alt tonunuzu da bilmeniz de fayda var. Alt ton renginiz sarı i se pembe renk tonlu bir fondöten kullanarak ten rengi uyumu sağlayamazsınız.  Genel de reyonlarda da görmüşsünüzdür. Fondöten renk seçimi yapacağınız sıra da iç bilek bölgenize renk uygulanır ve bileklerinize uygun olup olmadığı bakılabilir. Çünkü en uygun teni bileklerinizden elde edersiniz. Gün ışığı gibi nedenlerle, ışıklarla tenimize uygun bir fondöten bulmamız yüzümüze uygulama yaparak zor olabilir. Fondöten ile kusurları gizle kısmından fikir alabilirsiniz.

Fondöten Seçiminin Önemi?

Fondöten seçimi yanlış yapılırsa ortaya çok kötü bir görüntü çıkabilir. Bu görüntüyü önlemenin en kolay yolu da renk seçimi ve ten uyumuna dikkat etmektir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi cildimizi tanıdıktan sonra Fondöten alımı yapmalıyız. Cilt çok kapsamlı bir bölgedir. Özellikle yüzümüz; yağlı, kuru, orta yağlı olduğu için tamamen cildimizi tanımamız gerekmektedir. Denemelerle doğru rengi bulacağınıza inanıyoruz. Makyajın temel unsuru olmazsa ve ya eksik bir işlem yapılırsa o makyajın tamamlanmayacağını bilmenizi isteriz. Sizler de makyajınızı tamamlamak ve daha bakımlı bir görünüme sahip olmak istiyorsanız, fondöten seçiminin önemini bilmeli ve bu işlemleri uygulamalısınız. Yüzümüz en önemli bölgemizdir. Yıpratmak, yormak yerine kaliteli ürünler kullanarak bakımını yapmalıyız. Makyaj ürünleri seçiminde ki en önemli ürün fondötendir. Ucuz ve markasız ürünler almayınız. Fondöten ile kusurları gizle ye bileceğinizi bilmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.