Gözaltı Morluklarından Kurtulmanın Yolları

Gözaltı Morluklarından Kurtulmanın Yolları

Gözaltı Morluklarından Kurtulmanın Yolları

Göz altı morluklarını birçok nedene bağlı oluşmaktadır en bilenen nedenler, yaş, stres, yorgunluk, alınan bazı ilaçların yan etkileri, uykusuzluk, kansızlık, bazı vitaminlerin alınmaması, doğum sonrası oluşan birçok nedene bağlı olarak göz altı morlukları oluşur. Fiziksel olarak kötü bir görünüme neden olan ve kişinin kendini kötü hissetmesine neden olur. Bu morluklara bitkisel yollardan kurtulabilirsiniz.
Bir adet salatalığı rendeleyin ve bir tülbent yardımıyla suyunu alın, suyunu sabah ve akşam göz altınıza uygulayın. Bir pamuk yardımıyla göz altınıza uygulayın bunu günde iki defa bir hafta boyunca devam edin.

Göz altı morarmaları dışında göz altı kırışıkları için de mükemmel etki sağlar.Gözleri dinlendir ve cildin yenilenmesini sağlar.

goz-alti-morarmasi

goz-alti-morluklari

Patates dilimlerini gözlerinizin üstüne ve göz altına gelecek şekilde dilimleyin 20 dakika kadar göz ve göz altınızda bekletin. Bu uygulamayı her gece yatmadan bir saat önce uygulayın bir hafta boyunca devam edin sonuç alıncaya kadar.

Başka bir patates uygulaması ise patatesi rendeleyin ve tülbentin içine alın sırt üstü uzanın gözlerinizi kapatın ve göz ve göz altınıza gelecek şekilde tülbenti ayarlayın. Bu uygulamayı da her gün yapabilirsiniz sonuç alıncaya kadar devam edin.

3 dal nane yaprağı ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı
3 dal taze nane dalının yapraklarını ince ince kesin ve bir yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın ve sırt üstü uzanın göz altınıza yerleştirin 20 dakika kadar bekletin uygulamayı ardın da ılık su ile yıkayın.

Bu uygulamayı her gün yapın 7-10 arası kadar zaman da göz altı morluklarınız geçecektir.

Göz altı morlukları için başka dikkat etmesi gereken günde en az iki litre su içmek, düzenli uyku, sağlık beslenmek öğün atlamamak, sigara ve alkol kullanımına dikkat etmek gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.