Işıltılı Saçlara Sahip Olmanın Yolları

Işıltılı Saçlara Sahip Olmanın Yolları

Işıltılı Saçlara Sahip Olmanın Yolları

parlayan-saclar

isiltili-sac

Bir saç kesimi bir kişiyi hemen değiştirir. Bu yüzden saçlara iyi bakmak çok önemlidir.
Işıltılı saçlara sahip olmak sanıldığı kadar zor değil. Bunun için denenmiş yollar mevcut. İşte bu yazımızda bu yolları sizin için derledik.
Ayrılmış, kırılmış saç kırıklarından kurtulmak ışıltılı saçlara sahip olmak için gereken en önemli yoldur. Yıpranmış ve kırılmış saç uçlarınızı dört ya da sekiz haftada bir kestirmek, saçlarınızın geneli için büyük fark yaratır.

Yıpranmış ve kırılmış saç uçları, mineralleri emerek saça büyük zarar verir. Bu sebepten ötürü “kıyamıyorum” deyip te sakın kuaföre gitmemezlik etmeyin.

Bu kısımları aldırdığınızda saçlarınızın daha hızlı uzayacağını eklemek gerekir.Yeterli ve dengeli beslenmeniz saç sağlığı için oldukça önemlidir. Vitamin ve minerallerden nasibini almış bir saçın asla dökülmeyeceğini söylemekte yarar var.

isiltili-sac

parlayan-saclar

Protein saç uzamasında etkili olan diğer bir faktör. Bazı beslenme uzmanları buğday tohumu ve bira mayası tüketmenin saç sağlamlığını artırdığını belirtiyor.
Kurutma makinaları, düzleştiriciler, saç maşaları yüksek ısı ile kullanıldıklarından ötürü saçlarda kalıcı hasara neden olurlar. Bu aletler saçları kırdığı gibi nemsiz de bırakıyor. Saçlarınızı bu aletlerden uzak tutun ışıltılı saçlara sahip olmak istiyorsanız. Saça doğrudan ısıyı iletmeyen aletleri bulup bunları saçınıza uygularsanız daha verimli sonuçlar elde edersiniz.
Saç şekillendiricileri uyumadan önce saça uygularsanız saçınız daha sağlıklı ve ışıltılı görünecektir.
Zeytinyağı ile bir gece öncesinden saça masaj yapmak ertesi gün sağlıklı saçlara kavuşmanın en önemli yoludur.
Havlu ile saç kurularken oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.Çünkü havlu ile yapılan sert masajlar saçı kırmaktadır. 

Aşırı derece de saç boyası kullanımı saçların yıpranmasına ve dökülmesine neden olduğundan saç boyasını aşırı derece kullanmamanız faydanıza olacaktır.

canli isiltili saclar
Stres, tüm hastalıkların nedeni olduğu gibi saç dökülmesinin de bir numaralı nedir. Stresten kaçının. Bunu yapamıyorsanız stres atma tekniklerini deneyebilirsiniz.
Unutmayın güzel kalmak sizin elinizde…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.