Kontür Nasıl Yapılır?

Kontür Nasıl Yapılır?

Vaz geçilmez haline gelen makyajın olmazsa olmazlarından biri yüz hatlarının belirginliğidir. Bunun için yapılacak oldukça kolay işlemler mümkündür. İhtiyacınız olan birkaç malzeme şu şekilde sıralanabilir: kaliteli bir kontür kiti, aydınlatıcı ve soğuk renklerde koyu farlar.

Kontür elmacık kemiklerini ortaya çıkararak keskin yüz hatlarına sahip olmanızı sağlar. Gizlemek istediğiniz bölgelere koyu renkle geçerek, ortaya çıkarmak istediğiniz bölgeleri ise aydınlatarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Kontür yapmak için pek çok kozmetik ürünü mevcuttur. Bu ürünler krem ve toz olarak ayrılır. Cilt tonuna uygun olan ürünlerin seçimi oldukça önemlidir. Uygulama yapılırken kullanılan fırçalar da çok fazla çeşitlilik göstermektedir.

Kontür yapmanın aşamaları ise şu şekilde sıralanabilir:

  • İlk olarak cildinize uygun bir fondöteni güzelce yedirerek uygulamak gerekir. Cildinizden daha koyu renk olan bir fondöteni veya bronzerı, dudaktan hizalayarak kulağa kadar ince bir şerit halinde sürüyoruz. Bu işlemi yaparken kıllı ve kalın bir fırça kullanmak son derece ideal olacaktır.
  • Diğer bir adım olarak, öne çıkarmak istediğiniz bölgeleri aydınlatmanız gerekir. Bunun işinde oldukça açık renk bir kapatıcı veya aydınlatıcı kullanmak yeterli olacaktır. Aydınlatıcı sürülecek bölgeler elmacık kemikleri üstü, burun ve alın ortası, kaş altları olarak uygun olacaktır.
  • Kontürü yaptıktan sonra üzerinden renksiz bir pudrayla geçmek kontürün kalıcılığını oldukça arttıracaktır.
  • Bu adımları uygulayarak yüz şeklinizde istediğiniz gibi değişiklik yapabilir ve imza niteliğinse bir makyaj yapabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.