Maskara Çeşitleri

Maskara Çeşitleri

Maskara en çok tercih edilen makyaj ürünlerinin başında gelmektedir. Kadınlar dış görünüşlerine çok önem vermektedir. Bunun için tasarlanan birçok makyaj malzemeleri vardır. Makyaj vazgeçilmez bir ürün haline gelmiştir. Makyaj çeşitlerinden ilk olarak maskara yı ele alalım. Her kadın uzun, gür ve kıvrık kirpiklere sahip olmak ister. Bunun için makyajdan önce kirpik bakımına da önem vermemiz gerekmektedir. Maskara çeşitleri kısmına göz atabilirsiniz.

Kirpik Bakımı

Kirpikler de saçlarımız gibi uzamakta tabi biz bunu fark edemiyoruz. Çünkü kirpikler de dökülüyor ve kırılabiliyor. İşte bu yüzden saç bakımlarını nasıl yapıyorsak kirpik bakımlarını da yapmamız şart. Bunun için; Hint yağı, badem yağı, zeytinyağı, fındık yağı, ceviz yağı gibi bakım ürünlerinden faydalanabiliriz. Öncelikle bu yağlardan hangisini kullanacağımızı bilmemiz gerekmektedir. Eğer hepsini kullanmak istiyorsak bir kaba azar azar hepsinden koymamız gerekmektedir. Daha sonra temiz bir fırça yardımı ile ya da eski kullandığınız maskara uçları ile bakım yağını sürebilirsiniz. Eski maskara uçları ile bakım yapmanızı daha çok öneririz. Çünkü kirpiklerinizin her bölümüne aynı anda uygulama sağlayarak hepsine aynı anda bakım yapmış olursunuz.  Yağlarınızı sürdükten sonra 1 saat kadar bekleyebilirsiniz. Gözlerinize temas etmesinden sakının. Temizliğini bol su ile güzelce yaptıktan sonra hafta da bir bu uygulamayı gerçekleştirin bir ay sonun da kirpiklerinizi ne kadar gürleştiğini ve uzadığını fark edeceksiniz. Maskara çeşitleri  sayfasına bakabilirsiniz.

Maskara Seçimi

Maskara seçiminde ki en önemli nokta hangi kirpik türünü istediğinizle alakalıdır. Yani kirpiklerinizin kıvrık gözükmesini istiyorsanız. Kirpik kıvırıcı özelliği olan bir maskara edinmeniz gerekecektir. Hayır, kirpiklerimi ok gibi göstersin diyorsanız da düz bir fırça almanız gerekecektir. Yani maskara çeşitleri seçimin de ilk olarak belirlemeniz gereken konu budur. Daha sonra renk ve marka seçimi yapabilirsiniz renk seçimini simsiyah bir ton yapabileceğiniz gibi açık bir renk tonu da seçebilirsiniz. Gelelim marka konusuna kadınların birçoğu her markayı deneyerek bir marka da karar kılmak isterler ama bunu bir türlü beceremezler. Marka seçimi yapmak oldukça zor bir işlem olabilir. Siz kirpiğinize uygun en güzel markayı deneyerek bulabilirsiniz. Denemeden maskara almanızı önermiyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.