Porselen Makyaj Nedir? Porselen Makyaj Nasıl Uygulanır?

Porselen Makyaj Nedir? Porselen Makyaj Nasıl Uygulanır?

Kadınlar, güzel bir görünüm yakalamak amacı ile her gün sabah evlerinden dışarı çıkmadan önce makyaj yapmaya özen göstermektedir. Her gün yapılan makyaj hem cildin tahriş olmasına hem de bütçesel olarak kişilerin büyük zorluklar yaşamasına neden olmakta. Sürekli olarak bu durumdan şikayetçi olan kadınlar son zamanlarda Porselen Makyaj uygulaması üzerine yoğunlaşmaktadır. Bu makyaj, salon makyajı olarak da adlandırılmakta olup çekici bir görünüm kazanmak amacı ile uygulanmaya çalışmaktadır. Uygulanması durumunda cilde mat ve soğuk bir görünüm kazandırması ile de ön plana çıkmaktadır. Bazı kişiler günlük makyaj için Porselen Makyaj uygulamasını önermese de özel gün ve geceler başta olmak üzere davetiyeler, fotoğraf çekimleri gibi zamanlarda kullanılması tavsiye edilmektedir.

Porselen Makyaj, cilt kusurları olarak tabir edilen sivilce, akne, leke ve siyah nokta gibi kusurların anında kapanmasına, görünüm üzerinde fark edilemez bir hal almasına olanak sağlamakta. Son yıllarda düğün zamanları gelinler üzerine sıklıkla uygulanan bu makyaj, ağlama, gülme, sevinme gibi durumlarında akmamakta olup en az 42 saat yüz üzerinde durabilme özelliği taşımakta. Yüz yıkama, yağmura maruz kalma gibi durumlarda da herhangi bir tepkime göstermeyen makyaj, kadınlar için adeta vazgeçilmez bir güzellik kaynağı olarak görülmekte. Havanın sıcak ya da soğuk olması, karlı ya da yağmur olması bu makyaj türüne herhangi bir olumsuzluk meydana getirmemektedir.

Porselen Makyaj yapabilmek tam bir profesyonellik istemektedir. Makyaj uygulamadan önce kesinlikle yüz iyece temizlenmeli, mümkünse peeling ile ölü deriler atılmalıdır. Hatta, yüz üzerinde bulunan en ufak, minik bir tüy bile alınması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Bu işlemlerin yapılmaması durumunda Porselen Makyaj sizleri kusursuz hale getirmekten ziyade kusurlarınızı daha ön plana çıkarmaktadır. Temizleme işlemini iyi bir şekilde yapan kadınlar, cildin iyi bir şekilde nemlendirilmesine olanak sağlamalıdırlar. Fondöten seçimi cilt üzerine kesinlikle uyum göstermelidir. Genel olarak bu makyaj türü için kullanılacak malzemeler özel olarak satılmakta olup güzellik ürünleri satan merkezlerden temin edilmelidir. Dikkat edilmesi gereken tek nokta; seçilecek makyaj ürünleri ve renkler tamamen cildinizle uyumlu olması ve sizi yansıtabilecek bir hal kazanmasıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.