Pürüssüz Bir Cilde Sahip Olmanın Yolları

Pürüssüz Bir Cilde Sahip Olmanın Yolları

Hepimiz güzelliğimizin tamamlayıcısı olan cildin ışıltısına ve pürüzsüzlüğüne önem veririz. Bunu da iyileştirmek için elimizden geleni yaparız.

   Pürüzsüz bir cilt için günlük ve düzenli olarak makyaj temizliğini yapmalıyız. Çünkü makyaj gözenekleri tıkayan, cildin nefes almasını engelleyen bir unsurdur. Cildi temiz tutmak ve bol su ile yıkamak cildin temiz kalmasını sağlarız. Eğer cildiniz canlı durmuyorsa günlük soğuk su ile yıkamak cilde şok etkisi yaratarak renk gelmesini sağlar. Doğal ürünler her zaman hem kendi sağlığımız için hem de cilt sağlığı için en güzel yöntemlerdir. Doğanın bize sunduğu şifalı otlar, karışımlarla cildin pürüzsüz olması için en garanti yollardır. Ancak sadece cildin pürüzsüzlüğü kullanılan kremlere ve toniklere bağlı değildir. Çünkü düzensiz uyku, sigara, alkol güneş ışınları da cilt için oldukça zararlıdır. Yeşil yapraklı bitkiler de cildin dengesini korumak için en doğal yöntemlerdendir. Duş sonrası açılan gözenekler cildin temizlenmesi için en doğru zamanlardır. Haftada bir cilt tipinize uygun olarak peeling ve maske daha sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır. En Doğal cilt maskesi de kahve telveleridir. Alkol oranı yüksek olan peelinglere göre kahve telveleri masaj yaparak cilde sürüldüğünde ciltteki ölü derileri temizleyip daha sıkı bir cilt kazandıracaktır.

Unutmayın ki cilt için en önemli şey şudur; Günlük bol su ile yıkanmalı, sabah uyanıldığında soğuk su ile şok etkisi yaratılmalı, sağlıklı bir cilt için de bol su tüketilmelidir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.