Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımı nasıl yapılır sorusuna cevap kesinlikle sabırdır. İki hafta saç bakımı yapıp üçüncü hafta saçlarımızın uzamasını bekleyemeyiz. Bu imkansız ‘dır. Hatta çok zordur. Saç uzama süreniz uzun ise bir türlü uzamıyor diyorsanız en az 3 ay sabretmeniz gerekecektir. Ama sorununuz saç dökülmesi ise kısa sürede azalarak yok olacak diyebiliriz. Saçlarımız aslında bizim en önemli kıyafetimizdir. Saçlarımızın güzel olması ile bizim güzel olmamız çok orantılıdır. Soluk, dökülen saçlar yerine sağlıklı canlı görünen saçlara kavuşmak aslında çok kolay. Bakımlarınızı düzenli bir şekil de yaparsanız saçlarınızın oldukça gür ve sağlıklı göreneğinden emin olabilirsiniz. Bakım her zaman önemlidir ve insanı değiştirir.

Saç Bakımı İçin Neler Gerekli?

Bakım yağları, kürler ve bazı gıdalar saç bakımı için kullanabilecek şeylerdir. Bakım illaki dışarıdan olacak diye bir şey yok tabi ki. Eğer genetiğiniz de saç dökülmesi, saç uzamaması gibi şeyler varsa bir doktora başvurmanızı öneriyoruz. Belki ilaçlarla da bu dökülmelerden kurtulabilirsiniz. Doktor reçete yazmadan bu konu da hiçbir ilaç kullanmamalısınız.  Saç Bakımı Nasıl Yapılır konularına göz gezdirebilirsiniz.

Saç Bakımı İçin Gerekli Yağlar?

  • Badem yağı
  • Yılan yağı
  • Hint yağı
  • Jojoba yağı
  • Ceviz yağı
  • Zeytinyağı
  • Argan Yağı
  • Haşhaş yağı

Gibi yağlar en çok yararlanılan ve kullanılan yağların başında gelmektedir. Saç bakımı için yapacağınız yağ bakımlarını birkaç yağ karıştırarak da yapabilirsiniz.  Saçlarınızın he teline rahatça değebilecek şekil de eldiven kullanarak yağ iyice yedirilir. Daha sonra streç film le ya da poşet yardımı ile bütün saçınızı kapatın ki hiçbir yere bulaşmasın. Saç bakım kürlerinizi cildinize değdirmemeye özen gösterin. Tahriş yaratabilir. Bu yöntemleri kullandıktan birkaç ay sonra saçlarınız sağlığına kavuşmaya başlar. Saç bakımı oldukça zahmetli bir yöntemdir. Ama sabrın sonun da güzel bir saça kavuşmanız hayali varsa sabretmeye değer. Saç yıpranmasında en çok etkili olan konu saç düzleştiricisi olmaktadır. Bu düzleştiriciler saçlarınıza çok ısı uygulayarak saçlarınızın yıpranmasına sebebiyet verir. Eğer bu makineleri kullanıyorsanız kullanımını azaltabilirsiniz. Vazgeçme imkânınız var ise bu makineleri tama mı ile bırakabilirsiniz. Saç bakımı nasıl yapılır konularını inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.