Saç Kırıklarına Çözüm Önerileri

Saç Kırıklarına Çözüm Önerileri

Saç Kırıklarına Çözüm Önerileri

Saç kırıkları, bir türlü istediğimiz uzunluğa gelemeyen saçlar, cansız, çatallaşan saç uçları can sıkıntısı vermektedir. saç uçlarının kırılmasının nedenleri, boya, fazla ısıya maruz kalması yani, fön, düzleştirici, saç kurutma makinesi, mevsim geçişleri özellikle yazın güneşin verdiği zarar bunlar saçların tellerinin incelmesine neden olmakta ve saçlar da kırıklar ve kopmalar yaşanmakta bu sorunları ortadan kaldırmak için yapmanız gerekenler şunlardır :

Fazla duş alamama çalışın yani haftada en fazla 3 defa duş alın alınan fazla duş aç tellerinin incelmesine neden olur ve saç derisinin aşırı kurumasına neden olur. Bunlar saç tellerinin kırılmasına sağlıklı uzamasına sebep olur.
Saç fırçalarına dikkat, kendi saç tellerinize uygun saç fırçası alın ve saçlarınızı tararken acele etmeyin yavaş yavaş tarayın kırılmaların çoğu tararken oluşur unutmayın.

Enpratikbilgiler.com

Enpratikbilgiler.com

Saç kurutmayı saçlarınızla çok etkileşimine girmesine izin vermeyin duştan çıkarken havluya sarın suyu havlu çeksin ve son nemli kalınca saç kurutmayı kullanın.
Size birkaç bitkisel çözüm bu bitkisel çözümler yani tarifler saç kırıklarını hızla onarır ve saçı besler sağlıklı uzayan ve kırılmayan saçlara sahip olmanızı sağlar.
Bal, iki yemek kaşığı balı saç köklerinden ucu doğru saç boyası fırçası ile uygulayın fırça yoksa ellerinizle de uygulamaya yapabilirsiniz. İlk önce saçlarınızı iyice tarayın ve tutamlara ayırın ardında balı saçınıza uygulayın özellikle saç uçlarınıza. Bir saat kadar bekletin saçlarınızda ardın da şampuanla yıkayın. haftada iki defa uygulayın ve 4-6 uygulama arası mükemmel sonuç göreceksiniz.

Enpratikbilgiler.com

Enpratikbilgiler.com

Zeytinyağı, doğanın bize sunduğu tüm cilt sorunları ve saç ve saç derisi için mükemmel yarar sağlar. yarım su bardağı zeytinyağı saç derinizden başlayarak saç ucunuza kadar uygulayın saçlarınızı toplayarak bir bone veya nemli bir havlu ile sarın 2 saat bekleyin ardında şampuanla yıkayın. bunu hafta da 2 defa ve 4 defa uygulayın saç kırıklarınızı hızla onarır ve saça parlaklık verir.

Doğal Saç Bakım Kürleri yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.