Saçların Hızlı Uzaması İçin Tavsiyeler

Saçların Hızlı Uzaması İçin Tavsiyeler

Saçlar erkelerin makyajı kızların ise yüz güzelliğini belirlemekte en büyük etmenlerden birisidir. Kullanılan saç şekillendiriciler , saç düzleştiriciler gibi ürünler saçlara zarar verirken aynı zamanda hava kirliliği , yeterli beslenilmediği ve düzenli beslenilmediği için saç kökleri büyük bir zarara uğruyor. Saçları hızlı uzatmak için ve saçı yıpratacak faktörlerden korumak için atlanılan bir kaç küçük ayrıntılar bulunmaktadır. Bu küçük detayları atlamayıp , uygularsanız saçlarınız canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşacak ve eskisinden daha fazla hızlı uzayacak.

Saçların Hızlı Uzaması İçin Tavsiyeler

Saç masajı yaparak saç köklerinizi güçlendireceği gibi , kırılmalarda engelleyecektir. Sadece duşta iken saç masajı yapmak yerine normal masaj yapabilirsiniz.

Saçlarınız toplu veya bağlı iken uyumamalısınız. Saçlarınız toplu bir şekilde uyursanız saçlarınızda oluşacak basınçtan dolayı saçlarınız kopartabilir.

Stres tüm vücudunuz için zararlı olabileceği gibi saçlarınız içinde zararlı . Stres kan akışında bozulmalara yol açtığı için stresten uzak durmalısınız.

Saçlarınızı belirli zamanlarda tarayın , saçlarını tarayarak saç derinizde de bulunan kan basıncını düzenleyerek saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saç kremlerini saç köküne uygulamanız halinde saç köklerinizde ciddi anlamda zarar verir.

Tüm vücudumuz için faydalı olan su aynı zamanda saçlarımız içinde çok faydalıdır. Yapılan araştırmalara göre saç sağlığınız için vazgeçilmeyecek ürünün su olduğu açıklanmıştır.

Saçlarınızın daha kısa sürede ve hızlı uzamasını istiyorsanız , saçınıza uygulayacağınız kimyasallardan kısa bir süre veda etmeniz gerekmektedir. Kullanılan kimyasallar saç diplerini tıkayacağı için saçlarınızın uzamasını yavaşlatacaktır.

Saç Kıran Belirtisi Nedir? Nasıl Geçer? veya Saç Dökülmesinin Sebebleri ve Çözümü yazımızı okuyarak devam edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.