Saçların Seyrelmesini Önleyen Doğal Yöntemler

Saçların Seyrelmesini Önleyen Doğal Yöntemler

Günümüzde kadın erkek, genç yaşlı fark etmeksizin herkesin yakındığı bir problem varsa oda saç dökülmesidir. Saç dökülmesinin sebebi olarak ise birçok farklı unsur ortaya atılabilir. Bunlardan en önemlisi olarak sayılabilecek unsur ise strestir. Stres vücudunun birçok bölümünü etkilediği gibi saç, tırnak gibi keratin yapılı organlar da oldukça kötü etkiler yaratabilir. Stres dışında, genetik faktörler, beslenmeye bağlı bozukluklar da saç dökülmesi üzerinde etkili olur.

 

Beslenmeye bağlı saç dökülmelerinin sebepleri; eksik protein tüketimi, tek tip beslenme, sağlıksız diyetler, demir eksikliği ve kansızlık, mazı vitamin eksiklikleri ve yeme bozuklukları olabilir. Hekim tarafından muayene edilerek eksikliğin belirlenmesi ve tedavi edilmesi gerekir. Diğer saç dökülmeleri çözümünde ise pek çok saç bakım yağları ve ilaçları mevcuttur.

Odlukça pahalı olan bu yöntemlerin dışında ise evde uygulanabilecek daha uygun fiyatlı kürlerde mevcuttur. Bunlara örnek olarak en etkili yöntem yağlardır. Yağların en etkililerinden birisi badem yağıdır. Badem yağı saç köklerini güçlendirerek saçın dökülmesini durdurur ve sağlıklı uzamasını sağlar. Bunun yanında hint yağı, hindistan cevizi yağı, jojoba yağı, sarımsak yağı, yılan yağı, zeytinyağı gibi yağ çeşitleri de hemen hemen aynı etkiyi gösterir. Aktarlarda bu yağların karışımını bulabilir veya istediğiniz yağların karışımlarını yaptırabilirsiniz. Bu yağların kullanımı esnasında destekleyici bitkisel sabun ve şampuanların kullanımı da dökülmeyi durdurmada daha etkili sonuç yaratacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.