SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURMANIN YOLLARI

SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURMANIN YOLLARI

SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURMANIN YOLLARI

Saç dökülmeleri günümüzde artık yaşa bağlı olmaktan çıkıp hem kadınlarda hem de erkeklerde başka sebeplerden dolayı saç derisi saç kaybetmektedir. Tabi eğer saçınızda saçkıran yok ise. Kaybedilen saçların tekrar kazanılması ve dökülmeyi durdurmak için bitkisel ve evde kolayca hazırlanıp kendiniz uygulayacağınız kolay maske tarifleriyle saç dökülmesini durdurup ve dökülen saçların tekrar kazanılması için mükemmel iki maske tarifi ile saçlarınıza kavuşacaksınız.

Argan yağı ve süt

Bir yemek kaşığı argan yağı ve iki yemek kaşığı yağlı süt hatta bulabilirseniz süttün kaymağı daha iyi olur. Malzemeleri bir kase de karıştırın ve saç dökülen saç derinize uygulayın uygularken masaj yapın parmak uçlarınızla uygulamayı 30 dakika kadar bekletin saç derinizde ardın da şampuanla yıkayın.

Bu uygulamayı haftada iki defa ve 4-6 uygulama arası devam edin. Sonuç zamanla istediğiniz sonucu elde edeceksiniz.

Sac-kopmasi

Sac-dokulmesi

İkinci maske tarifimiz ise, zeytinyağı ve yumurta akı

İki yemek kaşığı zeytin yağını ve bir yumurta akını iyice bir kase de karıştırın 5 dakika kadar maskeyi dinlendirin ardında parmak uçlarınıza ile sorunlu olan bölgeye yavaş yavaş ve masaj yaparak uygulayın iyice deriye nüfus etmesi için. Uygulamayı 30 dakika kadar bekletin ardında duş alın.

Bu maskeyi de haftada iki defa ve 4-5 uygulamaya kadar devam edin. Maskeleri plastik veya cam kaselerde yapmaya çalışın bitkisel yağlar vitaminlerin kaybolmaması için demir, bakır gibi olan kaplardan uzak durun. Karıştırırken bile kaşığı tahta ve plastik olmasına dikkat edin

Saç dökülmesini durdurmak için maske dışında beslenmenize dikkat edin, meyve, sebze, deniz ürünleri, süt ve süt ürünleri ve yararlı yağları tüketin. Günde 2 litre su aşağısına inmeyin en az iki litre su için saç ve saç deriniz için su çok önemlidir.

 

 

Saç Kıran Belirtisi Nedir? Nasıl Geçer? veya Saç Dökülmesinin Sebebleri ve Çözümü yazımızı okuyarak devam edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.