Tırnak Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken 3 Unsur

Tırnak Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken 3 Unsur

Tırnaklar pek çok kişi için vazgeçilmez güzellik kriterleri arasındadır. Tırnaklarınızın bakımlı ve güzel gözükmesi dışarıya vereceğiniz izlenimle doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Tırnaklarımıza saçlarımız ve cildimiz kadar özenle yaklaşmamız gerekmektedir. Bunun için düzenli tırnak bakımı yapmak, temizliğine dikkat etmek ve gerekirse profesyonel bir destek almak gereklidir. Tırnak bakımı ise oldukça kolay ve pratik işlemlerle halledilebilecek bir işlemdir. Tırnak bakımı için dikkat edilmesi gereken 3 unsurdan bahsetmek mümkündür.

  • Öncelikle tırnaklarımızı çok uzun veya çok kısa tutmamak gereklidir. Tırnak yeme gibi bir probleminiz varsa mutlaka önlem almalı ve engellemelisiniz. Yine olması gerekenden fazla uzun tırnaklar içlerinde bulundurduğu bakteri sayısını arttırarak çeşitli zarar ve hastalıklara yol açacaktır. Bu sebepten dolayı tırnakları düzenli olarak kesmek ve törpülemek gerekir. Tırnakları keserken de doğal şeklini bozmadan ve özellikle kenarlarını kesmemek gerekir. Tırnakların kenarlarının kesimi batıklara sebep olabilir.
  • Diğer bir önemli faktör ise tırnakları uzun süreli ojeli tutmamaktır. Tırnaklarınıza uyguladığınız ojeler en fazla iki gün tırnakta kalmalıdır. İki günün sonunda ojeler çıkarılmalı ve en az bir gün tırnaklar dinlendirilmelidir. Tırnakların sararmasını engellemek için ise limon kullanılabilir. Tırnakları limonla ovalamak sararmalara engel olacaktır.
  • Bir önemli faktör ise düzenli olarak manikür yapmaktır. Tırnak etlerinin düzenli kesilmesi veya geriye doğru itilmesi, kötü görüntüyü ve tırnak eti batmalarını engellemeye yeterli olacaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.