Uzun ve Güzel Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Uzun ve Güzel Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Kirpikler bir bayan için çok önemlidir. Uzun ve dolgun kirpiklere sahipseniz bakışlarınız daha anlamlı ve derin bakar. Kirpikler gözlerin daha güzel görünmesini sağlar.

Uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmak için ilk yol rimel kullanmaktır. Rimel kullanırken de dikkat etmeni noktalar vardır. Rimel kullanırken ilk iş rimeli doğru sürmeyi sürmektir. Rimel sürerken kirpiklerin üst kısmından başlanır ve daha sonra sonlarına doğru kirpiklerin dip kısmına kadar sürülür.

uzun_kirpikler_icin_ipuclari

uzun-kirpikler-icin-ipuclari

Rimeli üst kirpiklere kullanacaksanız öncelikle rimelli üst kirpikten aşağıya doğru sonrada aşağıdan yukarıya doğru rimel sürünüz. Üst kirpiklerinize rimel sürerken aşağıya bakınız.

Alt kirpiklerine rimel sürerken de yukarıya doğru bakınız. Rimel kullanırken dikkat etmeniz gereken başka bir noktada rimelin temizliğine dikkat ediniz. Ayrıca rimelinizi kimse ile paylaşmayınız. Kirpiklerinizin doğal bakımı için bazı yağlar kullanabilirsiniz.

Özellikle badem yağının kirpikleri uzatması beslemesi ve dolgunlaştırması gibi özellikleri vardır. Gece uyumadan önce rimel fırçası ile kirpiklere badem yağı sürülürse ve bu her gece yapılırsa daha uzun dolgun kirpiklere sahip olursunuz.

 

Ayrıca kirpiklerinizin daha uzun ve dolgun görünmesi için takma kirpikler de kullanabilirsiniz. Ancak takma kirpik kullanmak biraz zahmetli bir iştir. İşin profesyoneli olmanız gerekecektir. Takma kirpiklerin görünümü çok güzel olup tel tel kirpiklere sahip olmanızı sağlar. Kalıcı takma kirpikler de vardır. Bunlar kirpiklerin arasına yapıştırılıyor. Banyo yapılsa bile bu kirpikler bozulmaz. Üç hafta da bir bakımı yapılır ve bu kirpikleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Son zamanlarda sıkça yapılan kirpik ekme yöntemi vardır. Burada ense kılları alınır ve lokal anestezi ile kirpiklere ekilir. Bu işlem bir iki saat sürer. Ancak çok iyi sonuç verir. Ekilen kirpikler zamanla uzar sizin bu kirpikleri makasla kesmeniz gerekecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.