YILAN YAĞININ SAÇA FAYDALARI

YILAN YAĞININ SAÇA FAYDALARI

Merhaba Güzel Ülkemin Güzel Okurları ; Bugün ki yazının başlığını gördüğünüz de adam sende fazla abarttınız konuyu diyenleri duyar gibiyim . Yılan yağı ve saç ne alaka değil mi ? İnanın bende saça faydasını hiç duymamıştım .

Araştırmaya başladığımda soğuk bir hayvan olmasından ve tehlike arz etmesinden dolayı yılan yağının da herbalistler tarafından önerildiğini görmek aynı zamanda kozmetik firmalarının yurt dışından yılan getirip besleyerek özel metotlarla yağını çıkarıp kullandıklarını bilmiyordum .

Gelin hep birlikte saçımıza nasıl bir etki ediyor inceleyelim . Bu konu sadece bayları değil bayanlar ‘ ıda ilgilendiriyor . Yılan yağının içeriğindeki Omega 3 ve yağın içindeki EPA asiti saçlarımıza hayat verirken dökülen saçlarımızı bize geriye veriyor . Bu müthiş bir haber sevgili okurlarım . Eski mısır tarihini detaylı incelerseniz bu medeniyet yılan yağını kelliğe alternatif çözüm olarak kullanmış ve sonuç almıştır . Yüce yaratanın hikmetinden sual olmaz derler çok doğru .yilanyagi-faydalari-snake-oil

Yılan yağının içindeki EPA asidi kaybolan saçlarımızın tekrar çıkmasını sağlayarak saçlarını genç yaşta kaybetmekten korkan bizlere alternatif sunuyor . Faydaları bununla da bitmiyor . Bayanlarımız pırıl pırıl ışıltılı saçlarla sahip olmak için berberlerine kozmetik dünyasına oluk oluk para harcamakta oysa bir bilseler bu ürünler saçlarının erken yıpranmasına ve dökülmesine zemin hazırlıyor .

 

Sevgili hanımlar ; o kadar büyük paralar harcamanıza hiç gerek yok tanıdık aktarınızdan alacağınız yılan yağını temiz saçınıza taradıktan sonra boya yapar gibi bir fırça yardımı ile sürecek onbeş dakika saçınızda tutacak sonra bitkisel şampuanınızla durulayacaksınız . Aynalar yalan söylemez bilirsiniz farkındalığınızı zaten göreceksiniz.

Değerli Beyefendiler ; Dökülen saçlarınıza artık üzülmeyin kel kalacağım kabuslarıyla hayatınızı zindan etmeyin. Ne eylerse güzel eyler Mevla’m vardır bir hikmeti ; işte yılan yağının içindeki Omega 3 , EPA asidi ve keratin saçlarınıza nüfus etmeye başladığı andan itibaren saçlarınızın dökülmesini önlemeyle kalmıyor dökülen saçlarınızı geri getiriyor . Ayrıca saçlarınıza gerekli nemi vererek daha canlı olmalarını sağlarken kafa derinizde kepeklenme ve başka rahatsızlıkları da önlüyor Yapacağınız tek şey tanıdık bir aktara giderek alacağınız yılan yağını temiz olduğundan emin olduğunuz saçlarınıza sürün dökülen kısımda dahil ve güzel bir şekilde parmaklarınızla saça zarar vermeden masaj yapın saçlarınızda bu yağı iki saat kadar tutun . iki saat dolduktan sonra mutlaka yılan yağından yapılan sabun veya şampuanla yıkamaya özen gösterin .

 

Yılan yağı uygulamasını en az düzenli olarak bir ay devamlı yapın dökülen saçlarınızı tekrar kazandığınızı görmek sizi mutlu ederken , dökülmeyen saçlarınızın korkunç direnç kazandığını hissetmek sizi rahatlatacak ve çevrenizde bulunan eşinizle dostunuzla bunu paylaşacaksınız . Hepinizin bildiği üzere mevsimsel geçişlerde saç dökülmesini hepimiz yaşarız yılan yağını kullanmaya başladıktan sonra bunun da önüne geçtiğiniz görmeniz inanın sürpriz değil . Büyük paralar harcamadan da sorunlara çözüm bulabileceğinizi gördünüz . Ben adım kadar eminim en kısa sürede sağlık bakanlığından onay alacak ve eczanelerde ki raflarda yerini alacaktır yılan yağı . Her ne kadar sürç-ü lisan ettiysem affola . Sağlıcakla esen kalın .

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.