1 Dakikada Hızlı Topuz Yapımı

1 Dakikada Hızlı Topuz Yapımı

Hızlı topuz yapımı kadınlara kolaylık sağlar. Günlük hayatta veya davetlerde kolaylıkla saç topuz modelleri kullanılabilir. Üstelik topuzun avantajı her yüz şekline yakışabilen nadir saç modellerinden olmasıdır. Bayanlar için vazgeçilmezdir.

Günün yoğun temposunda zaman çok değerlidir. Vakti iyi ve verimli geçirmek gerekir. Özellikle işe giden hanımlar süre sorunsını çokça yaşarlar. Sabah kalktıklarında o gün düşündükleri saç modelini zaman alacağı için yapamayabilirler. Oysa topuz modelleri bu aşamada kurtarıcıdır. Hem vakit almaz hem de çok şık olurlar. İş ortamında derli toplu topuzlar daha hoş olur. Saçlarınız ince telliyse tepelerini krepe yapıp tepeden lastik tokayla at kuyruğu yapın. Daha sonra kuyruk kısmını tokanın etrafında çevirerek burgu topuz yapın. Spreyle sabitlerseniz iş yerinizde daha rahat edersiniz. Bu modeli enseye yakın şekilde de yapabilirsiniz.

TopuzModeli

BalerinTopuz

BurguTopuz

Günlük kullanım için gene burgu topuz yapabilirsiniz. Bunu minik kurdelelerle süsleyebilirsiniz.Örgü topuzlar bu sürem da çok trend. Yanlardan gevşek balıksırtı örün. Uçlarını arkada yahut yanda birleştirerek dağınık topuzlar yapabilirsiniz. Bu modeller günlük kullanıma çok uygun.Fiyonk topuzlar genç bayanlarda çok sevimli oluyor. Spora veya yürüyüşe giderken bu modeli kısa sürede yapabilirsiniz.

ikiliTopuz

Ensede topuz modelleri arasında tercih edebileceğiniz bir diğer model ise ikili topuz. Özellikle son dönemde ünlü modacıların defilelerinde yer verdiği bu model oldukça keyifli. Gelinliğin yakasına göre topuz modelleri araştırmasında olanlar için, bu model straplezden kayık yakaya kadar pek çok yakaya uyum sağlayabilir. Kuaförünüzden bu modeli isterken ikiz topuz da diyebilirsiniz. Evde yaparken ise bu kez saçlarınızı ensede iki ayrı at kuyruğu haline getirin. Her iki tutamı da düğüm atarmış gibi döndürerek şekillendirin. Elbette iki küçük topuzun birbirleriyle simetrik durumda olduğundan emin olmalısınız. İsterseniz önlerden birer tel saçınızı serbest bırakabilirsiniz. Tokalarla ve saç spreyiyle saçınızı sabitleyin.

OrguluTopuz
YarimTopuz
YuvarlakTopuz
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.