Eyeliner Modelleri

Eyeliner Modelleri

Eyeliner modelleri son zamanlar da herkesin kullandığı bir ürün haline gelmiştir. Günümüz de baktığımız da makyajın yaşının çok düştüğünü görebiliriz 14 yaşından itibaren makyaja başlayan genç kızlarımız çok da güzel bir şekil de makyajlarını yapabiliyorlar. Hatta birçok yetişkinden çok daha iyi makyaj yapabildiklerini söylemek isteriz. Bu doğru mudur derseniz, tabiki de değildir. Ama yüzlerine bir şey sürmedikleri sürece bence makyajın çok da zarar vereceğinizi söyleyemeyiz. Örneğin Eyeliner kullanabilirler bunun sakıncası olmayacaktır. Ama bunun kullanımı hiç te kolay değildir. Evet, herkes kullanıyor ama herkes güzel bir şekilde çizimini gerçekleştiremiyor. Ya kalın çizgi, ya da yamuk bir çizgi çıkıyor ortaya. Bunun için de sizlere kolaylık sağlamak için kalem eyeliner modelleri üretilmiştir. Fırçaya göre çok daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Göz kalemleri gibi sürümü basit bir şekil de tasarlanmış bu eyelinerler de oldukça moda haline gelmiştir ve çok tercih edilmeye başlanmıştır. Eyeliner modelleri ‘ne bakmalısınız.

Eyeliner Kullanımı

İçindekiler

Evet, eyeliner kullanımı zordur ama çok kolay hale de gelmesi mümkündür. İnce fırçalarla bile sürümünü kolayca gerçekleştirmek istiyorsanız önerilerimiz okuyabilirsiniz.

Eyeliner Sürme Püf Noktaları;

 • İlk olarak kart ile eyeliner sürme yöntemini sizinle paylaşmak istiyoruz. Kalın bir kartı kartvizit olabilir gözünüzün kenarına getirerek en zor diye düşündüğünüz kuyruk kısmının çizimini yapabilirsiniz.
 • Daha basit olan bir diğer yöntem ise bant ‘dır. Evet, doğru duydunuz bant. Kuyruk kısmına bant yapıştırarak hem kaymasını engellersiniz hem de daha düz bir çizim yapabilirsiniz.
 • Eğer gözleriniz küçük ise eyeliner sürerek daha da küçülteceğinizi belirtmek isteriz. Siz de küçük gözlere sahipseniz ama eyeliner de sürmek istiyorsanız ortadan sürmeye başlayabilirsiniz ve kuyruğunu çok uzatmamalısınız.

Birkaç Tüyo

 • Eğer göz makyajınız iddialı ise, kaşlarınızın da ona uygun olması gerekir.
 • Siyah eyeliner genelde geceler için ideal. Gündüzleri, yüz yapınız ve göz renginize göre, kahverengi, bej, mavi ve koyu yeşil çizgiler kullanabilirsiniz.
 • Eyeliner’ı far sürdükten sonra uygulayın. Fark sevmiyorsanız, ten renginize uygun bir kapatıcı da tercih edebilirsiniz. Bu sayede, çizgiler daha göz alıcı olacaktır.
 • Eyeliner çekerken gözünüzü kapatmayın. Aksi takdirde ortalığa bulaşacaktır.
 • Eyeliner’ı çizen elinizi sert bir zemine sabitlemek, işinizi kolaylaştıracaktır.
 • Çizdiğiniz çizgi her zaman kirpik yapınızı takip etsin.
 • Çizdiğiniz çizginin üzerinden birkaç kat geçerseniz, daha uzun süre gözlerinizde kalacaktır.
 • Okların ucu her zaman yukarı bakmalıdır.

Şunu da eklemek isteriz. Küçük gözlere sahip olan kişiler gözlerinin iç kısmına ve göz pınarlarının olduğu bölgeye beyaz kalem uygulayabilirler. Bu işlem sizin gözlerinizin daha büyük ve belirgin olmasını sağlayacaktır. Siz de eyeliner kullanımını çok seviyorsanız ama yapamıyorum diyorsanız bu püf noktalardan fikir alabilir eyeliner sürümünü çok güzel bir şekil de yapabilirsiniz. Artık yamuk ve kalın eyeliner sürme işlemine sonGöz Şekillerine Göre Eyeliner modelleri ne göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.