40 yaş sonrasında görülen cilt problemlerine dikkat!

Cildimizi hem lekelerden hem de güneş, sigara, stres gibi olumsuz şartlardan korumamız gerekmektedir. Cildimizi; güneş ışınlarından ve onun …

40 yaş sonrasında görülen cilt problemlerine dikkat!

Cildimizi hem lekelerden hem de güneş, sigara, stres gibi olumsuz şartlardan korumamız gerekmektedir. Cildimizi; güneş ışınlarından ve onun oluşturacağı zararlardan mevsime bağlı olmadan korumamız gerekiyor. Bilinçli güneşlenme, güneş koruyucu, şapka kullanma vs. ile cildi güneş zararlarından korumak ve zararları azaltabilmek mümkün. Cildimizde özellikle 40 yaş ve sonrasında oluşan ince kırışıklıklardan, oluşmanın başlangıç döneminde gerçekleştirebileceğiniz dolgu, botoks, cilt mezoterapisi, cilt vitamin uygulamaları, somon DNA uygulamaları, plasma ve laser uygulamaları ile kurtulmak mümkün.

Özellikle yaz mevsimi gibi güneş yoğun maruz kalınan dönemlerden önce mezoterapi ve vitamin uygulamaları ile cildi güçlendirmek önemli. Yıllar içinde cilt üzerinde oluşmuş lekelerde ise lazer uygulamaları birkaç seansta oldukça iyi sonuç vermektedir.  Bu işlem sonrasında da güneşten korunmak oldukça önemli.

Plasma enerjisi ile ciltte oluşmuş sivilce izlerini yok edilebilir ve genişlemiş cilt gözenekleri daraltılabilir. Böylece daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt elde etmek mümkün oluyor.

Cilt güzelliği, yüz güzelliği ile orantılıdır

Cildin hidrasyonunu artırmak ve kollajen liflerinin sağlamlığını desteklemek için hyalüronik asit uygulamaları oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Bu tür uygulamalar, cildin hem dermis hem de derin epidermal dokularına kollajen enjeksiyonu uygulanarak kırışıklıklar yok ediliyor. Özellikle gülme çizgisi, yanak kenarları, kaz ayağı gibi bölgelerdeki kırışıklıkların giderilmesinde hızlı ve yüz güldüren sonuçlar elde edilmektedir.

Alın, iki kaş arası, boyun ve dudak altındaki kırışıklar içinse düzenli botoks uygulamaları öneriliyor. Derinleşmiş kırışıklıklara dolgu ve kollajen ile de takviye çalışmaları gerçekleştiriliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.