5 Adımda Mezuniyet Makyajı

5 Adımda Mezuniyet Makyajı

Mezuniyetiniz en önemli günlerinizden bir tanesidir. Ömür boyu hatırlayacağınız bu günde herkes mükemmel olmak ister. Mezuniyetinizde kusursuz görünmek isterseniz işte size 5 öneri!

  • Öncelikle mezuniyetten önce cildinizin çok temiz olması gerekmektedir. Cilt ne kadar temiz ve bakımlı olursa makyaj o kadar güzel ve gösterişli görünecektir. Bu sebepten dolayı mezuniyetten en az iki gün önce cildinizi güzelce temizlemek ve nemlendirmeniz gerekmektedir.
  • Gözlerinizi olabildiğince hafif tutmaya çalışın. Yoğun makyajlar fotoğraflarda daha koyu ve kapalı gözlerin çıkmasına sebep olacaktır. Göz rengine uygun olarak hafif ve gölgeli makyaj en idealidir.
  • Cilt makyajı fotoğraflara uygun olarak yapılmalıdır. Ten renginize uygun olarak çok koyu ya da açık fondötenden kaçınmak gereklidir. Kontür ve pudra işlemleri de iyice dağıtılmalıdır. Aksi takdirde yanlış ışıklarda biçimsiz bir yüz hattı ortaya çıkabilir.
  • Dudaklarınızı kıyafetinizin rengine uygun olarak ortaya çıkarmanız mümkündür. Parlak ve ortaya çıkaran renkleri tercih etmeniz, hafif göz makyajıyla birlikte son derece dikkat çekici olacaktır.
  • Gözlerinize uygulayacağınız eyeliner sayesinde kedi gözlere sahip olabilmeniz mümkündür. Sade ve iyice dağıtılmış farın üzerine güzel çekilmiş ince kuyruklu bir eyeliner ile uzun ve göz alıcı gözlere sahip olabilirsiniz. Bunun yanında fazla yapmacık duran takma kirpiklerden kaçınarak mümkünse kendi kirpiğinizi güzel bir maskarayla taçlandırabilirsiniz. Eğer takma kirpik takmak isterseniz ise doğal olanları tercih etmelisiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.