Adım adım dermaplaning uygulaması yapılışı! Dermaplaning uygulaması fiyatları

Cildinizin adeta bebek teni gibi pürüzsüz, yumuşak olması için tüm kullandığınız ürünleri aynı zamanda yöntemleri bir kenara ayıracak mucizevi …

Adım adım dermaplaning uygulaması yapılışı! Dermaplaning uygulaması fiyatları

Cildinizin adeta bebek teni gibi pürüzsüz, yumuşak olması için tüm kullandığınız ürünleri aynı zamanda yöntemleri bir kenara ayıracak mucizevi uygulamayı sizlerle tanıştırıyoruz. Hiç bir şekilde kimyasal kullanmadan yapılan Dermaplaning uygulaması son zamanların en çok merak edilen başlıkları arasına girdi. Peki Dermaplaning uygulaması nedir? Nasıl yapılıyor? Dermaplaning uygulaması ne kadar?

Dermaplaning, kimyasal içerikli ürünler kullanmadan cildin ölü derilerinin temizlenmesini sağlayan bunu yaparken de ayva tüylerini gideren bir bakım uygulamasıdır. Ölü derileri temizlenen bir cilde kısa sürede kavuşurken parlamasını da sağlayan Dermaplaning uygulaması, cildin üst yüzeyini temizleyip daha alt katmanlara daha kolay ulaşmaya olanak sağlıyor. Bazı kişilerde cildin rengini eşitlemek için de kullanılan bu uygulama, pul pul dökülen ölü derileri soyarak kolayca atıyor. Gelecekte ortaya çıkabilecek cilt anormalliklerini önleyen Dermaplaning, davetler öncesinde pürüzsüz bir cilt yüzeyi sağlamak ve makyajın görünümünü kusursuz hale getirmek bakımından popüler bir tedavi yöntemi olmuştur.

PEKİ BU UYGULAMA NASIL YAPILIYOR?

Dermaplaning, bir uzman tarafından keskin cerrahi bıçaklarla yüzde birikmiş ölü hücreleri soyan ve kazıyan cilt tıraşlama formudur. Ölü hücreleri temizlemesine ek olarak, ince çizgilerin ve izlerin görünümünü de yumuşatmaktadır. Uygulama yapılırken yüzün temiz olması gerekir, öncesinde herhangi bir krem ya da ürün kullanılmaz, cilt kuru ve temiz olmalıdır. Kesinlikle evde uygulanabilecek bir yöntem değildir. Ve doktor olmayan kişiler yapmamalıdır. 

Dermaplaning uygulamasında makineler değil lazerle kesilmiş bıçaklar kullanılır. Cerrahi bıçaklar ancak bir hekim tarafından kullanılmalıdır. Uygulama sonrasında sanki güneşte kalmış gibi hafif kızarıklık olur, birkaç gün sonra parıldama etkisini görebilirsiniz. 6 haftada bir yaptırmanız tavsiye edilir.

DERMAPLANİNG UYGULAMASI NE KADAR?

Dermaplaning uygulama 2021 fiyatları, ücretleri, sizin durumunuza, uygulama yapılacak alana, nedenine, seçilecek anestezi tipine bağlı olarak değişmektedir. Dermaplaning  fiyatları için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.