Anne Sütü Arttırma

Anne Sütü Arttırma

Sıvı Tüketin : Süt oranın fazla olmasında ki en büyük etken , annenin tükettiği sıvı miktarıdır . Günde içilecek 3,5 – 4 litre sıvı , süt miktarında artış göstermekte etkin bir rol oyanayacaktır. Bu tüketilecek sıvı sadece suyun yerine , şekersiz bitkisel çaylar , ayran , şekersiz meyve sular , şekersiz meyve kompostoları ilede sıvı tüketimini arttılabilirsiniz.Ayrıca bu uzun zamandır bilinen bir tekniktir.

Diyet Yapmak : Emzirme dönemine girdikten ilk 6 ayında yapılan zayıflama diyeleri anne sütünün üretimi ciddi anlamda azalttığını ve sütün içerisinde ki besinlerin azaldığı bilinen gerçeklerden birisi. Emzirme döneminde olan bireylerin ek besinlere başlayana kadar diyet yapmaması gerekmektedir.

Şeker Yerine Karbonhidrat : Emzirme dönemimde beslenmede yapılan en büyük yapılan hatalardan biri ise kilo almamak yada kilo vermek için karbonhidrat tüketiminin azalması yada kesilmesidir. Emziren anne kesinlikle ekmek , meyve gibi karbonhidratları tüketmesi gerekmektedir. Şekerli besinlerin anne sütünün arttırması konusunda etkisinin olmamasını artık bir gerçek . Beyaz şeker yerine kardonhidrat ya da tam tahıllı ürünler tüketilmelidir.

Masanızı Renklendirin : Turuncuları ve yeşillere masanızda yer açmadıysanız hemen açın. Koyu yeşil yapraklı sebze tüketiminin anne sütünü arttırdığı bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Salatalarınızda yeşillikler ekleyebilirsiniz. Sebze yemeği ya da sebze çorba tüketmelisiniz. Havuç , kavun gibi turuncu olan anne sütünü arttırmaya fayda olacak besinlerden bakımından fazlaca zengin.

Proteinsiz asla . Sütün yapısında bulunan protein , anne sütünün kalitesini arttıracak ve anne sütü artacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.