Arap sabunu nedir? Arap sabununun cilde faydaları nelerdir? Arap sabunu saça sürülür mü?

Ülkemizde kadınların temizlikte yüzyıllardır kullandıkları, pırıl pırıl yapan Arap sabunu sadece temizlik alanında değil, günlü hayatta başka …

Arap sabunu nedir? Arap sabununun cilde faydaları nelerdir? Arap sabunu saça sürülür mü?

Ülkemizde kadınların temizlikte yüzyıllardır kullandıkları, pırıl pırıl yapan Arap sabunu sadece temizlik alanında değil, günlü hayatta başka yerlerde de kullanılabiliyor. İçerisindeki bileşenleri sayesinde saça ve cilde birçok faydası olan Arap sabunu hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı yazımızda. Arap sabunu nedir? Arap sabununun cilde faydaları nelerdir? Arap sabunu saça sürülür mü?

Çok eski yıllardan itibaren halı yıkamadan bulaşık temizliğine, parke parlatmadan kireç sökmeye kadar ev temizliğinde kullanılan Arap sabunu, herkesin hafızasına kazınmış. Kokusu ve başarılı sonuçlar vermesiyle her zaman baş tacı yapılan Arap sabunu, günümüzdeki diğer temizlik ürünlerine göre elleri kesinlikle egzama yapmamasıyla yeniden gündemde. Ancak Arap sabunu sadece ev temizliği değil, saçların parlak ve güçlenmesi konusunda uzmanların dikkatini çekti. Yoğun kıvamı ve ipeksi dokusuyla çok beğenilen Arap sabunu, kesinlikle sodyum içermiyor. Bunun yerine potasyum hidroksitin kullanılarak yapılıyor. Bunun da saça inanılmaz oranda faydası bulunuyor.  Dokusu itibariyle yumuşak bir his bırakan bu sabun; ülkemizde bu özelliği yüzünden‘yumuşak sabun’ olarak da adlandırılıyor.

PEKİ BU FAYDALAR NELER? ARAP SABUNUNUN SAÇA UYGULANIR MI?

Arap sabunu saçları yıkarken kullanıldığında kir ve yağdan tek seferde arındırıyor. Diğer kullandığınız binbir çeşit şampuanların vermediği etkiyi Arap sabunu kullanarak sağlayabilirsiniz. Peki bu nasıl olacak? Arap sabununu saçlarına ilk kez uygulayanlar saçlarının sertleştiğinden şikayet edebilir. Ancak bu durum bir kaç hafta kullanıldıktan sonra değişiyor.  

Arap sabununu saçlarınızı yıkarken kullanmak istiyorsanız, derin bir kasenin içerisine koyup bir miktar sıcak su ilave ederek ezin. Daha sonra şişenin içerisine aktararak iki yemek kaşığı kadar sirke ilave edin. 1 dakika boyunca çalkalayın.

ARAP SABUNUNUN CİLDE FAYDALARI VAR MIDIR?

Arap sabununun saçlara olan faydalarını açıkladık. Şimdi de cilde olan faydalarını açıklamaya geldi sıra. Uzmanlar arap sabununun direk cilde uygulanmasını kesinlikle tavsiye etmiyor. Bu yüzden saçlarınıza uyguladığınız sıraqda ellerinizle yüzünüzü yıkabilirsiniz. 

  • Vücut temizliğini sağlar.
  • Cildin kir ve yağdan arınmasını sağlar.
  • Cildin yumuşak olmasını sağlar.
  • Cildin kurumasını önler yağ oranını dengeler.
  • Cilde peeling etkisi yapar.
  • Ciltte uzun süre kullanılması beyazlatma etkisi gösterir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.