Badem yağının kaşa faydaları neler kaşta yeni kılların çıkmasına yardım eder!

Badem yağı alternatif tıpta cilde ve kaşa olan faydalarıyla sıkça başvurulan bir doğal kaynak. Bu unsur bilhassa bayanlar için kıymetli bir …

Badem yağının kaşa faydaları neler kaşta yeni kılların çıkmasına yardım eder!

Badem yağı alternatif tıpta cilde ve kaşa olan faydalarıyla sıkça başvurulan bir doğal kaynak. Bu unsur bilhassa bayanlar için kıymetli bir mevzu olan kaş sıhhatine da mucizevi tesirlerde bulunuyor. Pekala, badem yağının kaşa yararları nelerdir? Badem yağı kaş ve kirpik uzatır mı? Sizlere badem yağının kaşlara ve kirpiklere olan yararlarını ayrıntılıca derledik.

Badem yağının kaş ve kirpiklere yararları

– Kaşlarda kıl köklerini besler ve daha güçlü çıkmasını sağlar.

– Kaşlardaki kurmaları pürüzler ve kaşların gereksinimini olan nemi ve besini sağlar.

– Kaşlarda yeni oluşumları takviyeler.

– Kaşların gürleşmesini sağlar.

– Kaşlardaki dökülmeye pürüz olur.

Badem yağı kaş ve kirpik uzatır mı?

Badem yağı, kuruyemiş olan bademden elde edilen altın sarısı renginde alternatif tıpta kullanılan doğal bir yağdır. Badem yağı doymamış yağ, E vitamini, kalsiyum ve magnezyum açısından çok zengindir. Bu nedenle kaş ve kirpiklerin beslenmesi açısından hayli faydalı bir yağdır.

Pek çok uzmana nazaran badem yağının kaş ve kirpik bölgesindeki kan deveranını arttırarak yeni kılların çıkmasına yardımcı olur. İçerdiği vitamin ve mineraller ile kaş ve kirpiklerin çıkmasını sağlarken var olan kirpik ve kaşların uzamasına da yardımcı olmaktadır. Bu nedenle badem yağını itimatla kaş ve kirpikleriniz de kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.