Bal ve tarçın karışımı ne işe yarar? Her gün bir kaşık tarçın ve bal karışımı tüketirseniz…

Balın ve tarçının faydaları hemen hemen herkes tarafından bilinir. Ancak iki besinin karıştırılıp tüketildiğindeki faydası çoğu kişi bilmez …

Bal ve tarçın karışımı ne işe yarar? Her gün bir kaşık tarçın ve bal karışımı tüketirseniz…

Balın ve tarçının faydaları hemen hemen herkes tarafından bilinir. Ancak iki besinin karıştırılıp tüketildiğindeki faydası çoğu kişi bilmez. Ancak alternatif tıbbın en faydalı karışımı olan bal ve tarçın, bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücuttaki hücrelerin deforme olmadan yenilenmesini destekler. Bal ve tarçın karışımı ne işe yarar? Her gün bir kaşık tarçın ve bal karışımı tüketirseniz…

Bilimsel olarak da tarçın ve balın insan sağlığına birçok faydası olduğu kanıtlanmıştır. Her gün bu iki besin düzenli olarak tüketilmesi halinde bilinmeyen faydalar sağladığı gözlemlenmiştir. Hindistan’ın alternatif tıpta en yaygın bitkisel tedavi yöntemi olan bal ve tarçın karışımı bağışıklık sistemini yenilemede oldukça etkilidir. Kandaki şeker seviyesi düzenler. Tarçın içerdiği güçlü iltihap kurutucu ve söktürücü maddeler sayesinde vücudu baştan sonra yeniler. Bal ile karıştığında ise bu faydaları artar.

bal ve tarçın karışımı bağışıklığı güçlendirir

TARÇIN BAL KARIŞIMI NASIL HAZIRLANIR?

150 milli litrelik bir bal kavanozuna 3 yemek kaşığı tarçın tozu ekleyerek iyice karıştırınız.

Koyu renk olan karışımı hava almayan bir kavanoza koyup ağzını kapatınız.

Serin ve rutubetsiz bir yere koyunuz.

HER GÜN BİR KAŞIK TARÇIN VE BAL KARŞIMI TÜKETİRSENİZ

 • Sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasını desteklerken bir yandan da şeker düzeyinizi dengeler. 
   
 • Doğal antibiyotik olan bu karışım üst solunum yolları hastalıklarının virüslerini vücuttan atar. 
   
 • Faranjit, bademcik iltihabı, ses kısılması ve disfoni gibi hastalıklara doğal çözüm sağlar. Antibiyotik özelliği olan bu karışıma aynı zamanda birazda ılık su ekleyerek gargara yapıldığında ağız ve diş aralarında kalmış enfeksiyonlu hücreleri yok eder.
   
 • Eklemlerde oluşan şişlik ve ağrılara da iyi gelir. Kalsiyum bakımından da zengin olduğundan artroriz ve osteoartrit gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltır.
   
 • Damar tıkanıklığını önleyerek kalp sağlığını da destekleyen karışım bunun yanı sıra kötü kolesterol seviyesini de düşürür.
   
 • Gün içerisinde yaşanan stres ve yorgunluk gibi kronik rahatsızlıklara da iyi gelir. Bu karışım özellikle sabahları kahvaltı yapmadan aç karna tüketilmesinde daha faydalıdır. 
   
 • Uyku sorunu yaşıyorsanız yatmadan önce bu karışımı bir bardak ılık suyun içerisine ekleyerek tüketiniz. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.