Benzoxin krem nasıl kullanılır? Benzoxin krem fiyatı nedir? Benzoxin ne işe yarar?

Sadece eczanelerde satılan Benzoxin krem , akneli cilde sahip olanların adeta mucizevi ilacı. Hem deri altına hem de cildin yüzeyine etki eden …

Benzoxin krem nasıl kullanılır? Benzoxin krem fiyatı nedir? Benzoxin ne işe yarar?

Benzoxin krem ne işe yarar ?

İçindekiler

Sadece eczanelerde satılan Benzoxin krem, akneli cilde sahip olanların adeta mucizevi ilacı. Hem deri altına hem de cildin yüzeyine etki eden Benzoxin jel hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtını haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

Kısa sürede sivilceleri tedavi eden Benzoxin jelin etken maddesi Benzoil peroksit ve Klindamisin fosfat‘ tır. Bu yüzden aknelere sebep olan bakterilerin cilt üzerinde gelişimini engeller. Kullananların memnun kaldığı bu jel cildin dış yüzeyini hafif kurutucu ve soyucu özelliğiyle fazla yağ ve kirin ciltten kolayca temizlenmesini sağlıyor. Aynı zamanda siyah nokta, beyaz nokta ve akneli bölgelerin oluşumunu durdurur ve akne sayısını azaltır. 

Uzman doktorların akne vulgaris tedavisinde reçete ettikleri Benzoxin krem sadece eczanelerde satılan 50 miligramlık tüplerde raflarda duruyor. Bu ilacın yardımcı maddeleri Poloksamer 188, gliserin, simetikon, karbomer 974P, sodyum lauril sülfat, disodyum EDTA, sodyum hidroksit ve saf sudur. Bu yüzden içerisinde bulunan maddelere alerjiniz varsa kesinlikle kullanmamalısınız. 

Benzoxin krem

Benzoxin krem

Tedavi süresince güneş ışınlarından ve yapay UV ışınlarından uzak durulması gerekir.

Benzoxin Topikal Jel, güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir. Ağzınıza veya gözünüze temas ettirmeyin. Kullanılmaya başlandığı andan itibaren akneleri azaltan bu jel, renkli kıyafetlere ve çarşaflara teması halinde rengini açma ve saçlara teması halinde beyazlatıcı etkisi vardır. Kullandıktan sonra dikkat etmelisiniz.

  • 12 yaşın altındaki çocukların kullanmaması gereir. Benzoxin Topikal Jel, tam etkisini göstermesi 2-5 haftayı bulur. Tedavi süresi 12 haftadan daha uzun sürmemelidir.
Benzoxin Krem Nasıl Kullanılır

Benzoxin Krem Nasıl Kullanılır

Benzoxin Krem Nasıl Kullanılır ?

Doktorunuz Benzoxin kremi nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Eğer bunun dışında kullanacaksanız öncelikle bölgeyi temizleyip ılık su ile durulayın. Kuruladıktan sonra jeli, kutu içinden çıkan spatula ile ince bir tabaka halinde sivilceli bölgeye sürün. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulamanız yeterli olacaktır.

BENZOXIN KREM NE KADAR?

Normal reçete ile eczanelerde satılan bu kremin fiyatı 60.37 ​TL ​’dir. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.