Bilimselliği Kanıtlanmış 9 Kilo Verme Yöntemi

Bilimselliği Kanıtlanmış 9 Kilo Verme Yöntemi

Kilo problemi insan yaşamın da birçok sağlık sorununa yol açmakta olup, hem dış görünüm olarak da oldukça kötü görünmektedir. Bir kişi kilo vermek isteyip de fazlalıklarını atarak kendini yenilemek istiyor ise yapması gereken kilo verme yöntemlerini uygulamak olacaktır. Sağlıklı bir yaşam için kilo vermek bazı yöntemlere dayanmaktadır. Bu yöntemler ise;

 • Su Tüketimi

Su insan hayatında büyük yer kaplamaktadır. Su içmenin faydaları saymakla tükenmediği gibi metabolizmayı da hızlandırdığı bilinen bir gerçektir. Su tüketimi aynı zaman da daha fazla kalori yakmanızı sağlayan önemli bir faktördür.

 • Yumurta Yeme

Sabahları 1 adet tam haşlanmış yumurta sizin tok durmanızı sağlayan önemli bir faktördür. Aynı zaman da yumurta yağ yakımını da hızlandırdığı bilinen bir gerçektir.

 • Kahve Tüketimi

Kahve denilince akla nescafe gibi diğer farklı kahvelerde giriyor. Fakat türk kahvesi tüketimi şekersiz bir şekilde içilmesi durumun da kilo vermenize yani kalori yakmanıza yardımcı olmaktadır.

 • Yeşil Çay

Yeşil çay oldukça faydalı olup, içerisinde bulundurduğu antioksidanlardan kaynaklı olarak içerisinde yağ yakıcı enzimler barındırmaktadır. Kilo vermek için ideal bir seçenektir.

 • Hindistan Cevizi Yağı

Yemek pişirirken kullanılan diğer yağlarda oldukça kalori bulunduğu kesinleşmiş bir gerçektir. Bundan kaynaklı olarak Hindistan cevizi yağı oldukça avantajlı olup, yaklaşık olarak 255 kalori düşüme neden olur.

 • Şeker ve Şeker İçeren Gıdalar

Şeker başlı başına kilo deposu olup, şeker ve şeker bulunan tüm gıdalardan uzak durmalısınız. Şeker kilo yapımı dışın da kalp rahatsızlığı başta olmak üzere birçok hastalığa yol açmaktadır.

 • Karbonhidratları Azaltın

Karbonhidratlar kilo yapmaya meyilli yiyecekler olduğu için tüketmemeye yada az tüketmeye çalışmalısınız. Aksi taktir de kilo almanıza neden olarak verdiğiniz tüm emekleri boşa çıkarmaktadır.

 • Günlük Kalori Hesaplama

Günlük aldığınız kalorileri hesap edin ve kendinize belli bir sınır koyarak o sınırı aşmayın. Bu şekilde daha hızlı kilo vermeye başladığınızı görebileceksiniz. Aynı zaman da hangi yiyeceğin kaç kalori olduğunu da görerek daha az kalorili yiyecekleri tercih edebileceksiniz.

 • Yavaş Çiğneyin

Yemek yerken her yiyeceği yavaş çiğneyin. Bu şekilde daha az tüketirken sindirimi de o sırada sağlayan yiyecekler sayesinde daha az yiyebileceksiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. barış dedi ki:

  Bu ara göbek iyice bira göbeği oldu. : ) Bu yazınızla ilgili olarak güzel bilgiler elde ettim. Teşekkürler.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.