Burun Estetiğinden sonraki zaman?

Burun estetiği yaptıranların süreci sağlıklı bir şekilde geçirilmesi elde edilecek sonuç üzerinde de oldukça etkili. Burun estetiği ameliyatı …

Burun Estetiğinden sonraki zaman?

Burun estetiği yaptıranların süreci daha sağlıklı bir biçimde geçirilmesi elde edilecek sonuç üstünde de bir hayli etkili. Burun estetiği ameliyatı sonrasında kişinin dikkatli davranması operasyon sonuçları açısından bir hayli önemli. Bu sebeple de bazı noktalara özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yaşam Şeklinde Ufak Dokunuşlar Şart

İçindekiler

Burun estetiği sonrasında normal yaşama dönüş bir hayli hızlı olsa da bu bölgenin hassasiyetinin azalacağı manasına gelmemektedir. Bu sebeple de yaşam biçiminde ufak değişiklikler yapılması önemlidir. Operasyondan sonra 1 hafta kadar yüksek yastıkta uyunması kan basıncını artırmamak açısından önemlidir. 3 hafta kadar ağır sporlardan uzak durulmalı mümkünse burnun darbe almasına açık olan basketbol, voleybol veya futbol gibi sporlardan uzak durulmalıdır.

Burun estetiği sonrasında burun üstünde baskı oluşturabilecek aksesuarların kullanılmaması gerekir. Horlama için burna takılan bantların veya gözlüklerin kullanımına en az 2 ay süreyle ara verilmelidir. Estetik operasyon öncesinde gerekli olması halinde lens kullanmaya başlanması önemlidir.

Burun estetiği sonrasında hastalarımıza mümkünse güneşe çıkmamalarını, ancak güneşe çıkmaları gerekmektedirsa yüksek faktörlü güneş kremi kullanmalarını ve hemde geniş şapka takarak güneşin etkilerinden korunmalarını öneriyoruz. Cildin ultraviyole ışınlarına karşı bir hayli hassas olduğu bu sürecin doğru bir biçimde yönetilmesi gerekmektedir.burun-estetigi

burun-estetigi

Sağlıklı Bir İyileşme Dönemi İçin Özenli Davranmak Gerekiyor

Burun estetiği sonrasında yaşam şeklimizde ufak değişiklikler yerine getirmemiz ne kadar önemli ise günlük rutinlerimizde biraz daha dikkatli davranmak da benzer şekilde önemlidir. Sert bir biçimde diş fırçalamamak, çiğnemesi zor ve uzun süren gıdaları bir süre tercih etmemek bölgenin daha hızlı iyileşmesi açısından belirleyici olabilir. Bunların beraberinde operasyondan sonraki 1 hafta burnu koruyan alçı ve atellerin ıslanmasına izin vermemek, gerekirse baş kısmını bu sürede yıkamamak da iyileşme açısından dikkat edilmesi gerekenler arasında yer almakta.

Sağlıklı Yaşamdan Taviz Verilmemeli

İyileşme sürecinin mümkün olduğunca problemsiz ilerlemesi için daha sağlıklı beslenmeye her zamankinden çok dikkat etmekte fayda var. Sağlıklı beslenme ve nitelikli bir uyku bilgi birikimi her operasyon sonrasında olduğu gibi rinoplasti akabinde de bir hayli önemlidir. Bu noktada sigara ve alkol kullanımı ile alakalı de bilgi vermek istiyorum. Sigara ve alkol kandaki oksijeni azalttığı için dokulara yeteri kadar oksijen ulaşmamasına neden olur. Dolayısıyla doku beslenmesinde aksaklıklar oluşabilir ve iyileşme süreci uzayabilir. Hastalarımız post operatif süreçteki kurallara uyum sağlamış olduğu takdirde rinoplasti sonrası hem daha konforlu hem de daha özgüvenli olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.