Büyük gözenekleri sıkılaştırmanıza yardımcı olabilecek 7 ipucu

Yalnızca cildin koruyucu bariyerinin doğal pH’ına uyarlanmış temizlik ürünlerini kullanın Cilt bakımı ürünleriniz cildiniz ile uyumlu olmalıdır …

Büyük gözenekleri sıkılaştırmanıza yardımcı olabilecek 7 ipucu

Yalnızca cildin koruyucu bariyerinin doğal pH’ına uyarlanmış temizlik ürünlerini kullanın

Cilt bakımı ürünleriniz cildiniz ile uyumlu olmalıdır. pH derecesi normalde 4,7 ile 5,75 arasındadır. Cilt temizleyiciler de bu orana göre seçilmelidir.

Yanlış temizleyici, daha az esnek ve daha hassas ciltler için tetikleyici olabilir. Geniş gözeneklerin yanı sıra dermatit ve rosacea gibi farklı cilt hastalıklarına da yol açar.

Yağlı burunda gündüz kremi kullanmayın

Garip gelebilir, ancak dermatologlar yağlıysa veya siyah noktalarınız varsa burnunuza krem ​​sürmeyi tavsiye etmezler. Çünkü bu daha geniş gözeneklere neden olabilir.

Gözenekleri açmak için glikolik asit uygulayın

Büyük, tıkanmış gözenekleriniz varsa dermatologlar glikolik asit kullanmanızı önerir. Kuru ciltler için bile kullanılabilir. Bu bileşeni içeren ürünleri kullanmak, ölü deri hücrelerini ve gözeneklere sıkışmış yağı süpürerek genişlemiş gözenekleri azaltmanıza yardımcı olabilir.

Yüzünüzü günde iki kez ılık suyla yıkayın

Normalde tıkanmış gözenekler ve yağlı bir cilt, gözeneklerin daha büyük görünmesini sağlar. Gözenekleri açmak için yüzünüzü sabah ve yatmadan önce yıkayın.

Ancak cildinizi daha da tahriş edebileceğinden suyun çok sıcak olmaması gerektiğini unutmayın. Cilt tahriş olduğunda gözenekleriniz daha büyük görünebilir.

Yağsız güneş koruması kullanın

Güneş kreminiz de gözeneklerinizi tıkayabilir. Akne eğilimli ve yağlı ciltler için yağsız bir güneş kremi kullanın. Çinko içeren hafif yapıdaki güneş kremlerinden yararlanabilirsiniz.

Geniş gözenekli bölgelere çinko oksit losyonu sürün

Çinko oksit, birçok pişik kremlerinde ve mineral güneş kremlerinde aktif bir bileşendir. Farklı cilt tipleri için kullanılabilir ve koruyucu bir etki sağlar.

Cilt tipinize uygun bir peeling seçin

Kuru, hassas ve akne eğilimli cilde sahip kişiler hafif yapıdaki bir kimyasal eksfoliye edici kullanmalıdır. Çünkü güçlü kimyasal peeling çok tahriş edici olabilir.

Yağlı, kalın bir cilde sahip olan kişiler ise daha güçlü kimyasal tedaviler ve peelingler kullanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.