Çağdaş Ve Modern İç Mekan Tasarımı

Çağdaş Ve Modern İç Mekan Tasarımı

Modern iç mekan tasarımları ve çağdaş arasındaki farkları göz önünde bulundurursanız, kendinizi kayıpta buluyorsanız, bu iki iç tasarım stili arasındaki farkları bozduğumuz için artık korkmayın. Bu tasarımcılarımızın karşılaştığı yaygın bir soru olduğundan, anlaşılması ve kullanımı kolay bir dizi stil seçtik.

Müşterilerimizin birçoğu, çağdaşlığı modern iç mekan tasarım stilleriyle senkronize olarak karıştırsa da, ikisi aslında çok farklı. Kilit anlamda eşanlamlı olsalar da, iç tasarım söz konusu olduğunda, çağdaş ve modern stand kendi başlarına. İki tasarım stiliyle ilgili bilgi sahibi olmak için, bilmeniz gereken çağdaş ve modern iç tasarım stilleri arasındaki farklar hakkındaki bilgeliklerini paylaşmak için dekor yardımı tasarımcılarına dokunduk.

Çağdaş Tasarım Nedir?

İçindekiler

Çağdaş İç Tasarım

Modern tasarımın bazı unsurları çağdaş tasarımda görülebilmesine rağmen, bu iki stilin kendi özel imzaları vardır. Peki çağdaş tasarım nedir? Tanım gereği, çağdaş “şimdi yaşamak veya meydana gelmek” anlamına gelir. Çağdaş, özünde, çağdaş iç tasarım stillerinin geçmişe saygı gösterirken güncel tasarım trendlerine atıfta bulunduğunu gösteren zamanı ifade eder. 1970’lere dayanan çağdaş stil, diğer birçok modern iç mekan tasarım stilinden öğeler ödünç aldığı için gerçekten eşsizdir. Çağdaş stille, geleneksel Art-Deco’dan ilham alan notalarla birlikte modern unsurları göreceğinizden emin olabilirsiniz ve fütüristik tasarım gelişir.

Çağdaş iç tasarım stillerinin bir diğer önemli yönü de sürekli gelişiyor olmaları. Genellikle belirli bir görünüme, zamana ve ruha adanmış diğer stillerin aksine, çağdaş stil bugün çekişen stilleri ifade eder. Günümüzün çağdaş iç tasarım stillerine baktığınızda, nötr paletleri, eğri çizgileri ve belirgin minimalizmi göreceksiniz.

Modern Tasarım Nedir?

Modern İç Tasarım

Çağdaş ve modern arasındaki farkları çizerken, modern tasarımın ne hakkında olduğunu tanımlayalım. Modern iç tasarım stilleri birçok farklı enkarnasyondan oluşur, tanımlamayı biraz daha karmaşık hale getirir. En basit haliyle, modern tasarım, modern sanat akımlarının bir evin iç kısmına yansımasını ifade eder.

İskandinav ve Alman mimarisi ve tasarımının kökleri ile modern tarz konseptleri kesinlikle sorunsuz ve basittir. Mobilyalar ve dekor, gereksiz detaylandırmayı ortadan kaldırırken nötr malzemelerin ve toprak renklerinin kullanımına odaklanır. Çağdaş iç tasarım stilleri söz konusu olduğunda, renk hitleri görebilirsiniz. Bununla birlikte, modern iç tasarım stilleriyle, tek renkli renklerin kullanımına ve beyaz badanalı odalar arasında yer alan desensiz imalatlara odaklanılmaktadır.

Çağdaş ve Modern Tasarım

Modern tasarım ahşap ve toprak dostu unsurlara sahiptir. Modern bir görünüm ve his sağlamak ve mekanın klinik hissetmesini önlemek için modern iç tasarım stilleri, doğal malzemelerin önemli bir karışımını kullanma eğilimindedir. Bunlar arasında taş, ahşap ve deri – sahte veya gerçek. Çağdaş iç tasarım stilleri, doğal malzemelerin kullanımında benzer bir konsepti benimserken, genellikle beton, çelik ve diğer endüstriyel ilham veren unsurlarla eşleştirilir.

Modern İç Mekan

Modern dekoratif parçalar belirli bir işleve sahiptir. Modern tasarımda kullanılan dekoratif parçaların çoğu genellikle bir amaca sahipken, çağdaş iç tasarım stillerine sahip dekorlar daha çok form ve estetik çekiciliğe odaklanır.

Modern İç Mekan Tasarımı

Çağdaş tarz kavramı daha akıcı. “Çağdaş” terimi “şu anda yaşamak” anlamına geldiğinden, bu tarz daha akışkandır ve sürekli gelişmektedir. Bu tasarımlar, farklı dönemlerden ilham ve stil ipuçları alma eğiliminde olduğu için eklektik üzerinde hava oluşturur. Öte yandan, modern bir tasarım konsepti minimalizm, denge ve temiz çizgilerin katı bir formatını takip eder.

Modern İç Mekan Tasarımı

Modern mekanlar genellikle sade veya soğuk değildir. Modern tasarımın minimalizme odaklanmasına rağmen, modern alanların çoğunda soğuk veya keskin tonlar gerekmez. Bunun yerine, bol miktarda doğal ve sıcak nötr ile doldurulurlar. Çağdaş iç tasarım stilleri, monokromatik siyah ve beyaz gibi cesur bir yıldızlığa sahiptir, ancak renk tekerleğinde bir uçtan diğerine de sallanabilir.

Modern Mekanlar

Çağdaş mobilya tasarımları biraz daha kıvrımlıdır. Modern tasarım mobilyaları düz ve güçlü çizgileri tercih etse de, çağdaş mobilyaların tasarım konseptleri siluet olarak daha organiktir. Çağdaş tasarımlı mobilyalar genellikle taze bir görünüm ve his ile konfor ve sofistike bir karışımdır. Nikel, paslanmaz çelik ve krom gibi metaller de çağdaş bir tarz konseptine sahip mobilya parçaları arasında popülerdir.

Modern Tasarım
modern iç mekan tasarım stilleri
Modern İç Mekan
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Çok teşekkürler böyle ayrıntılı anlattığınız için. Ödevim için araştırma yapıyordum ama hiçbir yerde böyle detaylı bir anlatım bulamamıştım. Çok teşekkürler tekrardan.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.