CİLT BAKIMINA SON DOKUNUŞ: YÜZ SAUNASI

Güzellik salonlarındaki bakımları pandemi sebebiyle evde yapmaya başlamıştık… Bu nedenle cilt bakımı teknolojileri de pratik ve kolay kullanımlı …

CİLT BAKIMINA SON DOKUNUŞ: YÜZ SAUNASI

Güzellik salonlarındaki bakımları pandemi sebebiyle evde yapmaya başlamıştık… Bu nedenle cilt bakımı teknolojileri de pratik ve kolay kullanımlı bir şekilde evlere taşındı. Eğer daha önce bir cilt bakım merkezini ziyaret ettiyseniz, bakım sonrası yüzünüzde uygulanan buhar size yabancı gelmeyecektir. Gözenekleri açan ve cilt bakım ürünlerinin daha etkili olmasını sağlayan buhar cihazları, cilt bakım rutinlerinin en yeni üyesi diyebiliriz. ‘Yüz saunası’ olarak adlandırılan bu teknik, cilt tonunuzu eşitlerken daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlıyor.

Yüz için buhar cihazlarının en belirgin avantajlarından biri cildinizdeki kan dolaşımını hızlandırarak cildinizin termal derecesini artırması. Cildinizin ısısını artırarak oksijen akımını daha verimli hale getiren buhar, cilt hücrelerinin yeni vitaminler ve mineraller ile daha hızlı beslenmesini sağlıyor. Cildinizi temizledikten ve buhar uygulaması yaptıktan sonra serum ve nemlendirici ile yüz saunasının etkisini arttırabilirsiniz.

En temel şekilde anlatmak gerekirse, buhar cildinizin ısısını artırıyor ve bu da gözeneklerdeki tıkanıklığın ısınarak buharlaşmasını sağlıyor. Genelde gözeneklerinizi tıkayan kir ve sebumu gidermek biraz uğraş gerektiriyor ancak ısı ile gözenekleri tıkayan maddeler eriyip daha kolay gideriliyor. Cildinizin nemli ve buharlı olmasını sağlayarak tıkanık gözenekleri derinlemesine temizleyen bu cihazlar banyonuzda bir spa deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz yüz buhar cihazlarını inceleyebilirsiniz…

1

Yüz Buhar Cihazı, $79.99 MASKERADE ruelala.com

Serum ve nemlendirici gibi cilt bakım ürünlerinin emilmesini hızlandıran bu yüz buhar cihazı, gözeneklerinizi derinlemesine temizlerken nemli ve sağlıklı bir görünüm bırakıyor.

Getty Images

2

Yüz Nemlendirici Buhar Cihazı, 313.85 TL SUNYDOG amazon.com.tr

Cilt bakımı rutininizi geliştiren bu cihaz, serum ve nemlendirici öncesi kullanılabilir. Gözenekleri açan ve inatçı siyah noktaların giderilmesini sağlayan bu cihaz, cildinizi derinlemesine temizliyor.

Getty Images

3

Pro Hydro-Mist Steamer, £138 SARAH CHAPMAN feelunique.com

Kliniklerdeki teknolojiden ilham alan bu cihaz, ultrasonic özelliği ile dikkat çekiyor. Gözeneklerinizi derinlemesine temizlerken cildinizin nemli ve eşit görünmesini sağlayan bu cihaz, negatif iyonlar ile daha çok etki sağlıyor.

Getty Images

4

Yüz Buhar Cihazı, $30 DANIELLE CREATIONS urbanoutfitters.com

Gözeneklerin temizlenmesini sağlayan bu buhar cihazı, kir ve sebumun giderilmesinde yardımcı oluyor. Aynı zamanda kan dolaşımını hızlandıran bu ürün ile cilt bakım rutininize etkili bir adım ekleyebilirsiniz.

Getty Images

5

Aria İyonik Yüz Buhar Cihazı, $105 VANITY PLANET vanityplanet.com

Su moleküllerini iyonize ederek işleyen bu cihaz, cildinizin hızla nemlenmesini sağlıyor. Nem kaybı yaşayan ciltler için ideal olan bu cihaz aynı zamanda büyüyen gözenek sorununu çözüyor.

Getty Images

6

Yüz Buhar Cihazı, $157 PANASONIC harrods.com

Güzellik salonu standartlarını evinize taşıyan bu buhar cihazı, cilt katmanlarına derinlemesine işleyerek elastikiyeti ve gençlik ışıltısını aşılıyor. Nano iyonik sistemi ile gözenekleri derinlemesine temizleyen bu yüz saunası, nemli ve pürüzsüz bir cilt dokusu bırakıyor.

Getty Images

7

Pro Facial Buhar Cihazı, $149 DR. DENNIS GROSS dermstore.com

Spa deneyimini eve taşıyan bu cihaz, tıkalı gözenek ve nemsiz cilt sorunlarını hedefe alıyor. Taşınabilir ve rahat kullanımı ile dikkat çeken Pro Facial buhar cihazı, 9 dakika içerisinde cilt dokunuzu dengeliyor.

Getty Images

8

İyonlu Yüz Saunası, 899 TL BEURER trendyol.com

Cildin derinlemesine nemlenmesini sağlayan bu cihaz, iyon teknolojisi ile geliştirildi. Yüzünüzdeki gözenekleri açarak derinlemesine temizleyen bu yüz saunası, kan dolaşımını hızlandırırken cildinizin hızla yenilenmesini sağlıyor.

Getty Images

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.