Cilt Tipine Uygun Ürün Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Cilt Tipine Uygun Ürün Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Cilt Tipine Uygun Ürün Seçimi Nasıl Olmalıdır?

İçindekiler

Kadınlar, gün içerisinde yapmış oldukları makyajlar ile kendilerine yeni görünümler kazandırmaya çalışırken bazen oldukça yanlış işlemler yaparak farklı sonuçlar elde etmektedirler. Genel olarak cilt yapılarına uygun olmayan ürünler kullanmalarından dolayı uyguladıkları makyajlardan istenilen sonuçları alamayan kadınlar, gün içerisine birden çok makyaj yenileme işlemi yapmaya mecbur kalmaktadır. Bu yazımız içerisinde Cilt Tipine Uygun Ürün Seçimi Nasıl Olmalıdır? sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Cilt Tipine Uygun Ürün Seçimi Nasıl Olmalıdır? sorusundan önce cilt temizliği konusuna değinmek istiyoruz. Kadınlar, yaşları ilerledikçe kırışık ve deforme olmuş bir yüz görmemek adına günlük olarak cilt temizliklerine önem vermeleri gerekmektedir. Bu konuyu Cilt tipine uygun ürün seçiminde dile getirmeye çalışacağız.

Normal Ciltler

Şeffaf bir cilt yapısına, lekesiz ve herhangi bir problemi olmayan yapılar genel olarak normal cilt statüsü içerisinde yer almaktadır. Bu cilt türüne sahip olan kişiler daha çok süt tipi temizleyiciler ile beraber normal alkol seviyesine sahip su bazlı nemlendiriciler kullanılması önerilmektedir.

Karma Cilt

Daha çok alın, çene ve burun yapıları yağlı, siyah noktalardan ve açık gözeneklerden oluşan cilt yapıları karma cilt olarak adlandırılmaktadır. Bu cilt yapısına sahip kişilerin daha çok düşük alkol seviyesine sahip tonik, süt tipi temizleyici ürünler ve özellikle göz çevresi için özel olarak üretilmiş ürünler kullanılması önerilmektedir.

Kuru Cilt

Genel olarak kuru cilde sahip kişilerin üst deri bölgeleri ince ve gözenekleri kapalı durumdadır. Bu cilt yapısına sahip olan kişilerin yüzleri genel olarak mat bir görünüme sahip olup çabuk kırışma eğilimi göstermektedir. Kullanabilecekleri ürünler listesinde alkolsüz tonik temizleyicilerin yer aldığını, kullanacakları nemlendiricilerin yağ içerikli olması, göz çevrelerine özel krem seçenekleri olması gerektiğini belirtmek istiyoruz.

Yağlı Cilt

Genel olarak parlak ve yağlı bir yüz görünümüne sahip olan yağlı ciltler gözeneklerinin dolu olmasından şikayet etmektedirler. Sivilce, siyah nokta görünümü oldukça fazladır. Kullanılacak ürünler listesinde jel tipi temizleyicilerin, alkol oranı yüksek toniklerin ve daha çok su bazlı nemlendiricilerin yer alması gerektiğini dile getirmek istiyoruz. Günlük cilt temizliği bu grup için oldukça önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.