Çorba Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Çorba Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Kadınların kendine takıntı yaptığı ya da zayıflamak için elinden gelenini yapmak istediği ve bunu başaramadığı gözlenmiştir. Bunların içinde su diyeti yapılmaktadır ve bu diyet çok etkili bir yöntemdir. Çorba diyeti de hiç duymayanlar için öncellikle kısa bir özetlemek istiyorum çorba diyeti herkesçe bilindiği gibi sadece çorba ile beslenme şeklidir. Bunu yanı sıra çorba diyetinin yanında katı bir şeyler yemek yasaktır. Tabi ki de önceliğimiz sizin sağlığınızdır. Bundan kaynaklı olarak çorba diyetinin kilonuza ve boyunuzun endeksini ölçerek ve bu endeksin altında olanların yapmaması gerektiğini söylemek istiyorum. Eğer ki doktoruna yani diyetisyene gidip bu çorba diyetini verdiyse kesinlikle 1 haftadan fazla yapılmaması gerekir. Bunun sebebi ise vücudunuza katı bir şeylerin girmemesidir. Bunu nasıl yapacağım diyenler ve ben bu 1 haftayı uzatmak istiyorum diyenler için tavsiyem doktor gözetimi altında yapmaları olacaktır.

Çorba Diyeti Nasıl Yapılır?

İçindekiler

Kadınların ince bel ve fazla yağlardan kurtulmak için çorba diyetini yapmak ve spora aynı anda devam etmekte yanlıştır. Peki, çorba diyeti nasıl yapılır konusunda ise sizlere detaylı bilgi vermek isterim. Öncelliğimiz sağlımızdır ve kilonuz çok fazla ise bu çorba diyetini yaparak yürüyüşe çıkabilirsiniz. Belli başlık tansiyon, şeker hastalığı gibi kalıcı hastalıklarınız var ise çorba diyetinden uzak durmalısınız. Çorba diyetini yapmak isteyen insanların genelinde abartarak yapmak vardır buda insan vücuduna zarar vermektedir. Eğer ki 1 haftayı aşarsanız bu sizin vücudunuzda su miktarını artırır ve katı maddeleri yani dışkılama engeller.

Çorba Diyeti Zararlı mı?

Vücudunuzda katı madenin 1 hafta için yani bir ün içinde 2 saate sindirim sisteminiz çalışmaktadır. Buna kıyasla yapılan çorba diyeti her gün temel ihtiyaçlarımızı karşılamak ve her gün evde olmak gerekir. Çorba diyeti kimine göre sağlıklı bir diyet olurken kimine göre ise sağlıksız olarak adlandırılmaktadır. Çorba diyetinde ilk hedefiniz kalıcı hastalığınız yok ise yemeğinizi yani öğünlerinizi azaltarak başlamalısınız. Birden bu diyete başlamanız sizin için zarar olacaktır. Bunların yanı sıra, çorba diyetin de ilk günlerde biraz zorlanmanız mümkün olacaktır. Bu zorlanmada baş dönmesi, el titremesi gibi belirtiler verecektir. Eğer iradenize sahipseniz bu diyeti uygulayabilirsiniz. Fakat denediğiniz de çok kötü olursanız hemen bırakmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.