Daha Genç Görünmek İçin 5 ipucu

Daha Genç Görünmek İçin 5 ipucu

1) Kıyafet seçimi en önemli kriterler arasında gelmektedir. Bu yüzden yaşınızı büyük gösterecek kıyafetleri tercih etmekten kaçınmalısınız. Bulunduğunuz yaşa uygun olarak kendi tarzınızı belirlemeli ve o çizgide giyinmelisiniz.

2)İkinci unsur olarak ise saç renginiz ve modeliniz için sizi olgun gösterecek modellerden kaçınmalısınız. Açık renkler ileri yaşlar için son derece olgun göstermeye sebep olacaktır. Bu yüzden açık renklerden olabildiğince kaçınmaya çalışmalısınız. Bir diğer önemli faktör ise saçınızın modelidir. Saçlarınız için dağa doğal kesimler her zaman daha genç gösterecektir. Bu yüzden klişeleşmiş modellerden uzak durmanız tavsiye edilir.

3) Önemli faktörlerden bir diğeri ise sağlıktır. Tüm faktörler yerine gelmiş olsa bile sağlıksız bir bireyde hiçbir işe yaramayacaktır. Bu yüzden sağlığa çok önem vermek gerekir. Sigara ve alkol tüketimi kesmek ve zararlı hazır gıdalardan uzak durmak gerekir.

4) En önemli faktör ise cilt sağlığıdır. Tüm hayatınız boyunca tüm yediklerinizden, bulunduğunuz ortamın havasından, cildinize uyguladığınız ürünlerden cildiniz son derece etkilenmekte ve yıpranmaktadır. Bu yüzden cildimize iyi bakmamız son derece önemlidir. Bunun için cildimizi düzenli olarak temizlememiz gerekir. Temizliği bir alışkanlık haline getirip sabah akşam uygulamamız en ideali olacaktır.

5) Cildin nem dengesinin korunması çok önemlidir. Cildinize uygun olan ve kötü kimyasal içerik barındırmayan nemlendiricileri düzenli olarak uygulamak gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.