Diş Ağrısına Etkili Çözüm Önerileri

Diş Ağrısına Etkili Çözüm Önerileri

Diş Ağrısına Etkili Çözüm Önerileri

Diş ve diş eti problemleri oldukça ciddi ve kişinin hayat standardını düşüren bir sağlık problemidir. Özellikle diş ağrısı, dişlerde ki sorunlar, çürükler, dolgular, dişin intihap kapması gibi sorunlar ağrıya neden olmaktadır.

Ev de kendi başınıza ve diş doktorunuza gidemeyecek durumdaysanız diş ağrıları için etkili çözüm önerileri ile diş ağınızdan kurtulabilirsiniz.
– Diş fırçalama yöntemi, ilk başta dişlerinizi 5 dakika kadar zaman dilimin de fırça ile buluşturun diş fırçalaması çürükler, dolgu olan dişin ağrısı almaktadır.
– Tuzlu su ile gargara yapın, bir çay bardağı ılık suya yarım çay kaşığı tuz atın onu iyice su da eritin ve bir saat için de tuzlu sudan 3 defa aralıklarla gargara yapın diş ve diş etleri ağrısı için mükemmel sonuç vermektedir.

dis-agrisi

dis-agrisina-iyi-gelen

– Sirkeli su, bir çay bardağı ılık suya bir yemek kaşığı sirke ilave edin ve bunu ağzınızda birkaç defa gargara yapın. dişte ki şişkinlikleri, intihabı, oluşan çürük ağrılarını alır ve oluşan sorunu uyuşturur hızla ağrısını alır.
-Karanfil, ateş düşürücü, intihap giderici, şişkinlik alıcı birçok önemli özelliği olan karanfil diş ağrıları denilince akla gelen tedavi yöntemlerinde biridir.

10 tane karanfili öğütün ve yarım çay bardağı suyun içine ilave edin 10 dakika kadar bekleyin ve karanfil suyunu gargara yapın ve bardağın dibinde ki asıl önemli olan bizim için dibindekini de ağrıyan dişinizin üzerine bırakın 10-15 dakika kadar bekletin karanfil ağrının uyuşmasını sağlar ve hızlı diş ağrınızı alır.
-Sarımsak, bir diş sarımsağı tuz iyi iyice ezin ardında bu ezilmiş sarımsağı ağrıyan bölgede 5 dakika kadar bekletin bunu gün için de 3 defa tekrar edin intihabı alır, şişkinliği giderir ve ağrıyı alır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.