Diş Ağrısına Ne İyi Gelir, Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir, Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir, Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Bir insanın ömrü boyunca çekebileceği en büyük ağrılar arasında yer alan Diş Ağrısı, insanların ömründen ömür çalmaktadır. Ağrı şiddeti sadece diş bölgesi ile kalmayıp uyku sorunlarının meydana gelmesine, yorgunluk ve bitkinlik durumunun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu sorunla karşılaşan insanların neredeyse %90’lık gibi bir kesimi dişçiden korktukları için çözüm önerilerini daha çok doğal yöntemlerden sağlamayı tercih ederler. Evde uygulanabilecek yöntemler arasında ilk sırayı diş fırçalamak ve dişleri temizlemek olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum ağrının hafiflemesine, şiddetinin azalmasına olanak sağlayacaktır. Tuzlu su ile yapılacak gargara yapılabilecek önlemler arasında ilk sırada yer almaktadır. Bunun dışında yapılacak işlemler arasında;

Doğal olarak işlenmiş karanfil yağı birçok sağlık sorununa şifa getirmektedir. Diş Ağrısı için uygulanacak işlemler arasında bir parça pamuğu temin edilen karanfil yağına batırılarak ağrılı diş üzerine tampon edilmesi ile de sağlanabilmektedir. Eğer soğuk içecekler içildiğinde dişte ağrı meydana geliyorsa bu durumun temel nedenleri arasında çürümenin olduğunu söyleyebiliriz. Çürük dişin çekilmesi ağrı durumunun ortadan kalması için yeterli olabilecek işlemler arasında yer almakta. Eğer ağrı durumu daha çok sıcak içecekler içildiğinde meydana geliyorsa bu durumun da nedeni iltihaplardan kaynaklanmaktadır. Kanal tedavisi iltihap durumunun ortadan kalması için yapılacak işlemler arasında ilk sırada yer almalıdır. Her halükarda dişçiye görünmesi gereken hastalar tek çarenin diş çekmesi olarak düşünmemelidir. Antibiyotik tedavisi de bu aşamada oldukça önemli bir etken oluşturmaktadır. Bununla birlikte evde uygulanabilecek diğer işlemlerden bahsedecek olursak;

  • Diş Ağrısı için uygulanabilecek diğer yöntemlerden birisi de taze soğanı sıkarak suyunun gargara ile dişe nüfus etmesini sağlamak. Bu etken, dişte bulunan bakterilerin ölmesini sağlar.
  • Karanfil, birçok ağrının giderilmesine olanak sağladığı gibi Diş Ağrısının da önüne geçebilmektedir. Yapılacak iş oldukça basit olup karanfil tohumlarını ağrılı diş üzerine bastırmaktır.
  • Zerdeçal alternatif tıbbın önem verdiği en büyük bitkilerden birisidir. Bir miktar zerdeçal su ile karıştırılıp hamur hale getirilmelidir. Sonrasında ağrılı bölgeye konulan bitki ağrının kısa sürede kesilmesine olanak sağlar.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.