Doğru Makyajın Püf Noktaları Nelerdir?

Doğru Makyajın Püf Noktaları Nelerdir?

Doğru Makyajın Püf Noktaları Nelerdir?

Gerek televizyon gerekse internet üzerinden birçok kişinin makyaj hakkında yorumlar yaparak nasıl doğru yapılması gerektiği üzerine anlatımlar sergilediğini görüyoruz.  Birçok kişi makyajı meslek olarak benimsemesinden dolayı işin gerçek püf noktalarını paylaşmadığını üzerinden geçtiğini söyleyebiliriz. Bizler bu yazımız içerisinde Doğru Makyajın Püf Noktaları hakkında elimizden geldiğince bilgiler vermeye çalışacağız. Örnek olarak setlerde yapılan makyajdan bahsedecek olursak; makyaj öncesi yüz üzerine bazı uygulamalar yapılarak hatların belirli olması sağlanarak ufak çizim işlemlerinin yapıldığı ifade edilmekte. Hatların çizilmesi ile beraber göz makyajının yapıldığını, bu aşamadan sonra allık ve ruj sürülerek makyajın bitirildiği ifade edilir. Burada usta isimler yaptıkları işlemleri şu şekilde betimlemektedirler.

Göz makyajı yapıldığı sırada asla kişi kendi yüzüne dokunmamalıdır. Fondöten sürülen cildin uzun süre koruyuculuk yakalaması için bu sırrın uygulanması gerektiği ifade edilir. Dudaklar için ise bir kademe normal olarak sürülen rujun üzerine pudra dökülmesi ardından tekrardan ruj sürülmesi gerektiğini ifade etmekteler. Bu sayede rujun dudak üzerindeki kalma süresinde ciddi artışların meydana geldiği gözlemlenir. Doğru Makyajın Püf Noktaları yapılacak bazı hileler ile de sağlanmaktadır. Bu hilelerden bazı ise; kadınlar ne olursa olsun, yorgunluktan ölseler dahi asla uyguladıkları makyaj ile yatmamaları gerekmektedir. Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar arasında cildin korunmasını sağlamak en temel konular arasında yer almalıdır.

Cildi korumak için yapılması gereken işlem ise cildin temizlenmesidir. Tonikler biraz pahalı olmasından dolayı tercihlerinizi doğal gül suyuna da yöneltebilirsiniz. Cilt kesinlikle nemli kalmalı ve canlı görünüm kazanmalıdır. Makyaj ürünlerinizi toz bazlı olmasına kesinlikle izin vermeyin Toz bazlı rünler kadınların olduğundan daha yaşlı görünmelerine neden olabilmekte. Su bazlı, jel gibi makyaj ürünlerini tercih etmek sizleri bir adım daha ileri taşımaktadır. Bunun bir benzeri de puda için geçerli olduğunu, standart pudralardan uzak durularak şeffaf pudralara geçiş yapılması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Doğru Makyajın Püf Noktaları arasında gözün de yer aldığını, göz makyajı sırasında kesinlikle astar kullanılması gerektiğini belirtmek istiyoruz. Bu yöntemler daha iyi bir makyaj yapabilmenize büyük ölçüde olanak sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.