Doğru Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğru Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlar insanın görünüşünde önemli bir yere sahiptir. Eğer saç bakımı yapılmazsa kıl yumağından farklı görünmeyecektir.

Günümüz kızlarının da erkeklerinin de saç problemi gün geçtikçe artmaktadır. Saç bakım ürünlerine fazlasıyla para ödemek cebinizi boşaltmakla birlikte her zaman saçlarınızı da kurtarmayacaktır. Saçlarınızın sağlıklı görünmesi için öncelikle saç tipinizi bilmeli ve ona göre ürünler kullanmalısınız. Öncelikle saçının ince telli mi kalın telli mi? Gür mü seyrek mi? Yağlı mı kuru mu? Özelliklerinin farkında olup saç tipine göre bakım yapmak saçınız da daha iyi sonuçlar verecektir. Öncelikle doğada bulunan, doğal tarifler saçlarınıza asla kötü gelmeyecektir. Şampuan, saç kremi, saç maskelerini kullanırken saçınızla uyumlu ve markasına güvendiğiniz ürünler tercih etmelisiniz. Örneğin zeytinyağının saça olan faydasını hepimiz biliriz ancak saçınız kuru değil yağlı ise bu saçınızı doğallıktan uzaklaştıracaktır. Düzleştiriciler, saç kurutma makineleri adeta saç düşmanımızdır ancak birçoğumuzun da hayatında en önemli yere sahiptir. Saçların doğal yapısını bozan düzleştiriciler saç uçlarını fazlasıyla kırar ve yıpratır.  Tekrar güzel görünüme sahip olmak için en az 2 ayda bir veya ayda 1 kez saçların kendine gelebilmesi açısından uçlarından alınmalıdır.

Doğanın şifalı bitkileri hastalığa çare olduğu kadar saçlarınız için de şifa olabilir. Kendinizin kolayca yapabileceği yumurta maskesi çoğu kızın saçlarını bir anda kurtarabilir. Saç boyutunuza göre kıracağınız yumurtayı saçınıza masaj yaparak yedirdiğinizde ılık su ile bolca durularsanız saçınızın ışıldadığını görebilirsiniz.

Unutmayın saç açıcıları da saçlarınızı fazlasıyla yıpratabilir ve geri dönüşü olmayacak şekilde saçınızdan olabilirsiniz. Doğru saç bakımı saçlarınızın her zaman canlı ve doğal kalması için saça düşman unsurlar kullanılmamalı veya olabildiğince az kullanılmalı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.