Doğum Lekeleri Nasıl Geçer?

Doğum Lekeleri Nasıl Geçer?

Doğum Lekeleri Nasıl Geçer?

İçindekiler

Doğum sonrasında ortaya çıkmakta olan doğum lekeleri, çeşitli renklerde ve büyüklüklerde kendini gösterebilmektedir. Bu lekeler ile karşılaşan ve kurtulmak isteyen kişiler birçok farklı yöntem ile sorunlarını kolay bir şekilde çözebilmektedir. Doğum yapan kişilerde görülen bu lekeleri yok etmek için çeşitli doğal yöntemler uygulanabilmektedir.

Ortaya çıkan doğum lekelerinden kurtulmak için süt uygulamasını tercih edebilirsiniz. Hamilelik lekelerinin yok edilmesinde sütün, oldukça etkili bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Sütten sonra önemli bir ürün olarak limon ya da limon suyunu da tercih edebilirsiniz. Bu ürünleri cildinize masaj şeklinde uygulamanız durumunda lekelerden kolay bir şekilde kurtulabileceğinizi kesinlikle aklınızdan çıkarmamalısınız. İçinde E vitamini bulunan ürünleri tüketmeniz de lekelerle mücadele etmenizde etkili bir role sahiptir. Soğanı dört parçaya bölerek leke olan bölgeye uygulamakta size yardımcı olacaktır. Bu uygulamayı günde iki kere tekrarlayabilirsiniz. Uygulamanın süreklilik kazanması durumunda ciddi bir fark olduğunu ve lekelerin azaldığını göreceksiniz. Bütün bu ürünlerin yanında çeşitli karışımlar elde ederek cildinize uygulayabilirsiniz. Özellikle elma sirkesi ve yulaf ezmesi karışımı son derece işe yaramaktadır. Bu iki ürünü karıştırabilir ve lekeli bölgelerinize sürüp 15 dakika kadar bekleyebilirsiniz. Daha sonra ise cildinizi ılık su ile iyice temizleyebilirsiniz. Bu yöntemleri doğru bir şekilde uygulamanız durumunda hamilelik lekelerinden oldukça kısa süre içinde kurtulma şansını elde edebilirsiniz.

Doğum Lekelerine Bitkisel Çözüm

Doğum Lekesi Maskesi 1

Bu maske için yarım limon ve 1 çay kaşığı kadar şekere ihtiyacınız var.

İlk önce yarım limonu sıkın ve suyunu iyice çıkarttıktan sonra çekirdeklerini limon suyundan alın. Çekirdeksiz olan limon suyunun içerisine sadece1 çay kaşığı kadar şeker ekleyin ve lekelerin olduğu bölgelerde peeling olarak uygulayın.

Eğer hassas bir cilde sahipseniz o zaman bu karışımı sadece 5 dakika kadar ve eğer normal bir cilde sahipseniz sadece 10 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi iyice temizleyin.

Bu maskeyi en az 3 günde 1 defa uygulayabilirsiniz.

Doğum Lekesi Maskesi 2

Bu maskeyi hazırlamak için 1 kaşık kadar maydanoz suyu, 1 kaşık kadar limon suyu ve 1 kaşık kadar portakal suyuna ihtiyacınız var.

Temiz bir kase içerisinde malzemeleri iyice karıştırın ve lekelerin olduğu bölgelere yoğun bir şekilde uygulayın.

Bu maske 2 günde 1 defa olmak üzere tekrarlanırsa lekeler üzerinde çok etkili olacaktır.

Doğum Lekeleri Tedavileri

Yöntem 1: İlk tedavi yöntemi olarak hem susam tohumunu hem de nişasta tozunu karıştın ve sonrasında bu karışımı krem yoğunluğuna gelene dek su ile karıştırıp bir maske haline getirin. Sonra hazırlamış olduğunuz bu maskeyi cildinize ve özellikle lekelerinin olduğu bölgeye yoğun bir şekilde uygulayın.

Yöntem 2: Bu yöntemde buğday tanesi kırması ile bal karışımını cildinize ve özellikle lekelerinin olduğu bölgelere yoğun bir şekilde uygulayın. Bu karışımı 10 dakika kadar cildinizde bekletin ve sonrasında cildinizi su ile iyice temizleyin.

Yöntem 3: Taze ve 1 dilim kadar soğanı sadece ve sadece lekelerin olduğu bölgeye yoğun bir şekilde ve günde en az 2 defa sürün.

Yöntem 4: Bu yöntemde aynı miktardaki hardal ile sütü iyice birbirine karıştırın ve bu karışımı sadece akşam saatlerinde lekelerinin olduğu bölgeye yoğun bir şekilde sürün. Bu maskeyi sabaha dek cildinizde beklettikten sonra sabahleyin ılık su ile cildinizi iyice temizleyin.

Yöntem 5: Bir miktar yulaf ezmesi ile bir miktar elma sirkesini iyice karıştırın ve özellikle lekelerinin olduğu bölgeye yoğun bir şekilde sürün. Daha sonra maskeyi iyice yedirin ve en az 20 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra cildinizi ılık su yardımı ile iyice temizleyin.

Yöntem 6: Bu yöntem oldukça eğlenceli ve güzel kokan bir yöntemdir. Bu yöntemde ilk önce çilek suyunu daha sonra salatalık suyunu ve son olarak da kayısı suyunu aynı miktarlarda ve çok fazla olmamak kaydı ile karıştırın ve lekelerin olduğu bölgelere yoğun bir şekilde sürün. Bu yöntem özellikle göz çevresinde meydana gelmiş olan lekelerin temizlenmesi için oldukça etkili bir yöntemdir.

Yöntem 7: Aynı miktardaki Hint yağı ile E vitaminini karıştırın ve lekelerin olduğu bölgelere yoğun bir şekilde uygulayın. Bu maskeyi sadece akşamları uygulayın ve bu maskeyi sabaha kadar cildinizde beklettikten sonra cildinizi iyice yıkayın. Bu maskeyi cildinize her akşam uygulayabilirsiniz.

Yöntem 8: Bu yöntem çok basit olan bir yöntemdir. Sadece bir miktar limon suyunu lekelerin olduğu bölgeye uygulamanız yeterli olacaktır.

Yöntem 9: Bu yöntemde kesilmiş olan sütü lekelerin olduğu bölgeye uygulayıp kurumasını bekledikten sonra peeling olarak çıkartın. Sonrasında cildinizi iyice yıkayıp kurutun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.