Dolgun Dudaklar İçin Doğal Peeling Yöntemleri

Dolgun Dudaklar İçin Doğal Peeling Yöntemleri

Dolgun Dudaklar İçin Doğal Peeling Yöntemleri

İçindekiler

Kadınların için vazgeçilmez haline gelen makyajın en önemli özelliklerinden birisi şüphesiz ki dudaklardır. Uyguladığınız rujun kendini gösterebilmesi için dolgun dudaklara ihtiyaç vardır. Dolgun dudaklar herkesin hayalidir fakat bazı sebeplerden dolayı dudaklarımız istediğimiz gibi olmayabilir. Bunun sebepleri arasında ilk sırada sigara tüketimi gelmektedir. Sigara tüketimi cildin kendi renginin solmasını sağlayarak kırışıklık oluşmasını sağlamaktadır. Su tüketimi de dudaklar üzerinde oldukça etkilidir. Su tüketiminin vücuda olan önemi bilinmektedir. Aynı şekilde dudaklar içinde bir o kadar önemlidir.

Dudaklarda kırmızı, nar çiçeği, fuşya gibi parlak renkler; nude akımı kadar seviliyor. Bu pop renkleri uygulamak şeftali tonlarına göre daha çok uğraş gerektiriyor. Öncelikle, böyle riskli renkleri her zaman fırçayla uygulamalısınız ki taşmaya karşı önlem alabilesiniz. Rengi uygulamadan önce aynı tonlarda bir dudak kalemiyle çerçeve çizip içini boyamak da çok yardımcı olacaktır. Kalıcı etkiyi arttırmak için de, rengi uygulamadan önce transparan pudra kullanabilirsin. Ayrıca dudak çevrene aydınlatıcıyı nazikçe uygulayıp bu bölgeyi kusursuzlaştırabilirsin. Bu adım da, daha dolgun dudaklar illüzyonu yaratmana yardımcı olacaktır. İpucu: Üst dudak çizginin ortasına, yani v şeklindeki küçük bölgeye ve alt dudak çizginin ortasına beyaz kalem uygulamak dudaklarını olduğundan daha büyük gösterecektir.

Dudaklarınızın inceliğinden yakınıyor dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız bu haberimiz tam size göre. Dolgun dudaklar için ipuçlarını uygularsanız kısa süre içinde sonucu görebilirsiniz. Dudak estetiğine gerek kalmadan uygulayacağız yöntemleri sizin için yazdık.

Dolgun Dudaklar İçin Doğal Yöntemler

Dudakların kendi rengine dönmesini ve dolgun gözükmesini sağlamak için gereken malzemeler bal ve toz şekerdir. Balın nem verici özelliği herkesçe bilinmektedir. Eşit ölçülerde bal ve toz şekerin karıştırılıp yumuşak hareketlerle dudağa masaj yapılması gerekir.

Bu hareket sayesinde dudakta bulunan damarların harekete geçmesi ve kan deveranı sağlanır böylelikle dudak dolgunlaşarak renklenir. Dudak dolgunlaştırmak için bir diğer yöntem ise nane esansıdır.

Dudak parlatıcısına yada likit rujlarınızın içine nane yağı veya nane esansı koyarak dudakları daha dolgun göstermek mümkündür. Nane yağının içinde bulunan mentol etkisi ile dudaklar büyürken aynı zamanda nemlenerek kurumuş görüntüsünden kurtulur.

Dudak dolgunlaştırmak için bir diğer yöntem ise buzdur. Buz küpünü dudaklar üzerinde gezdirmek kan akışını hızlandırarak dolgunlaşmasını sağlayacaktır.

Son yöntem ise düzenli olarak dudakları fırçalamaktır. Eski bir yumuşak diş fırçası ile düzenli olarak dudakları fırçalamak zamanla dudakların daha dolgun olmasını sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.