Dudak çevresi kırışıklığı neden olur sık sık ıslık çalıyorsanız…

Yaşlanmanın erken belirtileri ortasında yer alan ince kırışıklıklar göz etrafından sonra dudak etrafında kendini aşikâr ediyor. Dudak etrafı …

Dudak çevresi kırışıklığı neden olur sık sık ıslık çalıyorsanız…

Yaşlanmanın erken belirtileri ortasında yer alan ince kırışıklıklar göz etrafından sonra dudak etrafında kendini aşikâr ediyor. Dudak etrafı kırışıklıkların oluşumu yaşın ilerlemesine bağlı olarak günlük hayatta kullandığımız mimikler ve birtakım alışkanlıklarımızda neden olabiliyor. Dudak etrafı kırışıklıklarına yönelik tedbir almak için Medikal Estetik Doktoru Dr. Metehan Özgür, ağız etrafının kırışmasına neden olan, günlük hayatta yapılan 7 alışkanlık konusunda kıymetli bilgiler verdi.

Yaşlanmanın en bariz belirtilerinin başında kırışıklıklar geliyor. Ciltte ağız etrafında meydana gelen kırışıklıklar yaşlanmanın erken ve göze çarpan kısmıdır. Dudak üstü ve altı çizgilere “barkod çizgileri” demekteyiz. Kırışıklıkların önüne geçilmesini sağlamak için günlük hayatta yapılan alışkanlıkları en aza indirmekte yarar var.

Birçok insanın yaşlanma belirtileriyle savaştığı bir çağda yaşıyoruz. Buna karşın maalesef dudaklar ve ağız etrafına pek kıymet verilmiyor. Halbuki ki yaşlanma belirtilerinin birinci işareti ve hacim kayıpları ağız etrafında başlıyor.

Sık Sık Islık Çalıyorsanız…

Pipet vasıtasıyla yudumlamaya benzeri bir sistemle, uzun müddet ıslık çalmak ağız kenarındaki kırışık cilde katkıda bulunur.
Pipet kullanıyorsanız…

Birçok bayan rujlarının bardaklara bulaşmasını önlemek için yahut nezaket hedefiyle içeceklerini çoğunlukla pipet kullanarak tüketiyor. Halbuki içeceklerin direk bardaktan tüketilmesinde yarar var zira pipetle içecek tüketirken tekrarlayan hareketler nedeniyle kırışıklıkların oluşması hızlanabilir.

Dudaklarınız Sık Sık Kuruyorsa…

Doku hücrelerinin sıhhati dudaklara direk olarak yansır. Bu hücreler sağlıklı olduğunda dudaklar canlı, dolgun ve genç görünürler. Su, tüm bedende olduğu üzere cilt ve dudaklar içinde çok değerlidir. Dudaklar susuz kaldığı vakit solgun, kuru, çatlak görünürler ve kimi enfeksiyonlara daha yatkın hale gelirler. Bu yüzden dudakları daima nemli tutmak epeyce değerlidir.

Kullandığınız Balsamlarda Müdafaa Faktörü Olmasına İtina Gösterin!

Güneş’in UV ışınlarına uzun mühlet maruz kalmak cilt için çok ziyanlıdır. Ayrıyeten cildin çok ince olduğu dudak yüzeylerinde hasarlanmalara ve önemli meselelere sebep olabilir. Dudaklara ziyan gelmesini önlemek için yüksek faktörlü güneş müdafaasına sahip dudak balsamı kullanılmasını gerekiyor.Bu biçimde dudaklar nemli kalır ve ayrıyeten ziyanlı UV ışınlardan korunmuş olur.
Sigara Kullanıyorsanız…

Sigara içmek bedenimizdeki her şey için ziyanlı olduğu üzere erken yaşlanmaya katkıda bulunan özgür radikalleri üretir ve cildin pigmentasyonunu arttırarak daha yoğunlaşmasına neden olur. Sigara içerken tekrarlanan dudak büzme hareketleri dudaklarda kalıcı kırışıklıklara sebebiyet verir. Sigaradan vazgeçmek yalnızca genel sıhhatimiz için değil, ayrıyeten dudaklardaki yaşlanmanın tesirlerinden korunmak için de ülkü bir tahlil olacaktır.

Dudak Isırma Alışkanlığınız Varsa…

Buradaki çiğnemek yemek yerken ki çiğnemek değil ! Günümüz şartlarında, kent hayatında gerilimden uzak kalabilmek çok zordur. Pek çok insan gerilimden yahut alışkanlıklarından ötürü hatta birçok vakit farkında olmadan dudaklarını dudaklarını ısırır ve çiğner. Bunu bırakmak hayli kıymetli zira daima uyaranlarla dudak mukozanızı bozabilirsiniz, dudak derinizi zedeleyip kanatabilirsiniz hatta enfeksiyonlara neden olabilirsiniz ve de kalıcı olabilecek yara izleri oluşturabilirsiniz.

Gülümsemek

Gülümsemek doğal ki çok hoş bir şeydir ama yüz kaslarınızı gülümsemek için tekrar tekrar kullandığınızda, çok fazla mimik yaptığınızda dudaklarınızın yanlarında görünmeye başlayan çizgileri fark edeceksiniz. “Tabii ki gülümsemekten vazgeçmeyeceksiniz lakin hoşluk rutininize cilt bakım seansları ekleyebilirsiniz.”

Dudak Etrafı Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

Olağan ki anti-aging metotların hepsinde olduğu üzere bu sekiz kusurlu harekette de en hoş tahlil tedbirdir. Bu hareketlere dikkat etmek ve kaçınmak gerekir. Fakat yeniden de tahlil vardır. Dudak üstü ve altı “barkod çizgileri” yahut “sigara çizgileri” dediğimiz bu kırışıklıklara toksinler ve mezoterapi teknikleri uygulandığında çok verimli sonuçlar alınması mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.