Düğün Makyajında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Düğün Makyajında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Düğünler en özel günlerimizden birisidir. Bu günde herkes harika görünmek ister bu yüzden dikkat edilmesi gereken pek çok unsur vardır. Bu unsurlar şu şekilde sıralanabilir:

  • İlk olarak düğünün gerçekleşeceği hafta cilt bakımına özen göstermek gerekir. Mümkünse düğünden önceki bir hafta boyunca hiç makyaj yapmamak ve düzenli olarak cilt bakım ritüellerini gerçekleştirmek gerekir.
  • Oldukça önemli olan bu günde uygulayacağınız saça ve makyaja önceden karar vermeniz en doğru karar olacaktır. Mümkünse makyajınızı ve saçınız önceden prova etmeniz oldukça faydalı olacaktır.
  • Düğün makyajında dikkat etmeniz gereken en önemli unsur abartı ve aşırılıktan kaçınmanız gerektiğidir. Ömür boyu fotoğraflara bakıp hatırlayacağınız bu günde aşırı renklerden, abartılı pullardan ve simlerden kaçınmanız gerekir.
  • Oldukça önemli olan bir diğer etken ise fotoğraflara yönelik makyaj yapmaktır. Makyajınızın çok mat veya çok parlak olması fotoğraflarda olduğunuzdan farklı çıkmasına sebep olacaktır. Bu sebepten objektife uygun makyaj seçimi oldukça önemlidir.
  • Aksesuar kullanımında da sadelikten yana olmanızda fayda vardır. Abartılı takma kirpikler büyük ve ışıltılı küpeler, auranızı bozmaktan başka bir işe yaramayacaktır.
  • Makyajınızın düğünün olacağı mevsime göre şekillenmesi mümkündür. Bu sebepten daha koyu veya açık renklerin seçimi size bağlıdır.
  • Düğün makyajlarının olmazsa olmazlarından bir diğeri ise makyajın kalıcılığıdır. Tüm gece boyunca oynayıp terleyeceğiniz bu günde mutlaka suya dayanıklı bir makyaj ve sabitleyici ürün takviyesi kullanmak gerekir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ahmet dedi ki:

    Eşim evlenirken 3 buçuk saat kuafördeydi.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.