Düğün Paketi Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Düğün Paketi Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Düğün Paketi Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Düğün alışverişlerinde en çok para mobilya alışverişinde harcanır. Mobilyalar evin en büyük ve en gerekli ana parçalarıdır. Bu nedenle seçimlerine önem verilmesi gerekir. Mobilyalar için harcanacak bütçenin öncelikle belirlenmesi şarttır. Böylece seçenekleri belli bir alanda değerlendirmek mümkün olur. Mobilya almak en az ev kalmak ya da kendimize kıyafet almak kadar önemli bir konu. Çünkü uzun süre kullanacağımız mobilyalarımızın, hem uzun süre modası geçmemeli hem de kaliteli olmalı. Maddiyata göre daha ekonomik olan mobilyalar tercih edilecekse, bir çok mobilya mağazasının belirlemiş olduğu düğün paketlerine göz atmak doğru olacaktır. Belirli parçaları içeren bu düğün paketleri ekonomik olarak daha rahat ödenebilecek meblağlardadır. Ancak evinizin dekorasyonunu yaparken gözü kapalı seçim yapmak hiç doğru olmaz. Çünkü bu parçalar uzun yıllar kullanılması gereken eşyalardır.

dugun-paketi-mobilya

dugun-paketi

Mobilya mağazasına gittiniz ve düğün paketlerini inceliyorsunuz, öncelikle bilinmesi gereken; bir mobilyanın ekonomik olmasının, onun kalitesiz olduğu anlamına gelmeyeceğidir. Çok büyük paralar verilen, gösterişi olsa da kalitesi düşük olan ürünler de piyasada mevcuttur.

Mobilya seçerken aklınızda tutmanız gereken ilk şeyin, seçeceğiniz mobilyanın evinizin tarzını yansıtacağıdır. Şöyle ki; eğer klasik görünümlü mobilyalar seçerseniz eviniz ister istemez klasik bir havaya, modern görünümlü mobilyalar seçerseniz de modern bir havaya bürünecektir. Bu nedenle önce evinizin olmasını istediğiniz tarzını belirlemelisiniz. Aklınızda bir tarz yoksa modern, retro, klasik, rustik, country gibi tarzların şu sıralar mobilyada en ön planda olan tarzlar olduğunu aklınızda bulundurabilirsiniz. Evinizde önceden hakim olan bir tarz varsa buna uygun mobilya seçmenizi öneririz. Bu nedenle yeni evlilerin mobilya seçme işleri biraz daha kolay olur. Çünkü sıfırdan bir evin tarzını oluşturmak çok daha kolay olmaktadır.

Fakat bazı üreticiler düğün paketini fırsat bilerek 2.  3.  sınıf mal üretimi yaparak tüketiciye satmak isteyebilir. Bu nedenle ürünün kaliteli olmasına dikkat edin. Kısa bir sürede kullanılamayacak duruma gelmesini istemezsiniz. Evinizi hangi tarzda döşemek istiyorsanız mobilya tercihlerinizi ona göre yapın.

Öncelikle nasıl bir tarzdan hoşlanıyorsunuz buna karar verin. Sade ve doğal ortamlar mı, modern renkli tasarımlar mı, klasik seçimler mi sizi etkiliyor? Düğün paketinizi seçmeden önce ne istediğinizi netleştirin.

Modern; Genellikle daha az eşya ile yapılan oldukça kullanışlı bir tarzdır. Genellikle siyah beyaz renkler hakimdir ve modern tipte eşyalar kullanılarak karşıtlık oluşturulmaktadır.
Country; Ferah bir dekorasyonunun olmasını isteyenlerin tercih ettiği, genellikle açık renklerin kullanıldığı bir tarzdır. Eskitilmiş, açık renk mobilya seçimi bu tarza oldukça uygundur. Bu tarzda bir dekorasyon yapmak isterseniz gösterişten kaçınmanızı tavsiye ederiz.
Retro; Klasik mobilyaların hakim olduğu bu tarzı seçerseniz evinizin kahverengiye büründüğünü göreceksiniz. Çünkü ahşap mobilya seçimleri bu tarz için oldukça uygundur. Araya katacağınız renkli mobilyalar ise evinize hareketlilik katabilir.
Avangarde; Gösterişli bir tarz oluşturmak isteyenler genellikle avangarde mobilyaları seçerler. Bu tarzda bir ev oluşturacaksanız evinizin çok fazla küçük olmaması gerekir. Çünkü seçilecek mobilyalar da büyüktür.
Pop & Color; Renkleri sevenler için elverişli olan bu tarzda seçilecek mobilyalar genellikle hafif ve renkli mobilyalardır. Koyu renkler çok kullanılmaz.
Vintage; Bu akım son zamanlarda modada da, mobilyada da oldukça tercih edilmekte. Modern tasarımların yer almadığı bu tarzda özellikle 25 yıl öncesinin esintilerinin olmasına dikkat edilmelidir.

İşte bu gibi tarzlarda evlerinizi oluşturabilir, bunlara uygun mobilyalar seçebilirsiniz. Bunlar haricinde mobilya seçerken şunlara dikkat edebilirsiniz;

Koltuk seçerken rahatlığına en az görünüşü kadar önem vermelisiniz.
Mobilyalarınızın rengi evlerinizi daha da karanlık göstermemeli. Özellikle güneş almayan evlerde açık renk mobilyalar tercih edilmeli.
Pratik temizlik yapılabilmeli, kolay silinebilir mobilyalar olmalı.
Odalarınızın büyüklüğüne uygun boyutları tercih etmelisiniz, böylece gereksiz kalabalık bir ortam oluşturmamış olursunuz.

Ekonomik ürün alıyor olmanız, evinizi zevkinize göre döşeyeceğiniz anlamını taşımaz. Evimiz huzur kaynağımızdır ve en mutlu olacağımız renkte ve tarzda döşenmiş olması hepimizin hakkıdır. Elinizdeki bütün fırsatları değerlendirin ve bildiğiniz tüm mobilya mağazalarını gezin.

Fiyat konusunda da hangi mağazanın en düşük fiyat verdiğine değil.  malın kalitesine göre en düşük fiyatı kimin size sunduğuna dikkat edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.